Авторські статтіТехно

Нейромережа зможе передбачити, чи стане пісня хітом

Мова йде про роботу математиків з Каліфорнійського університету в Ірвайні. Вони витворили платформу на основі штучного інтелекту, яка називається RandomForest. Система вже проаналізувала більше 500 тисяч музичних композицій, які вийшли в період з 1985 по 2015 роки. Інформація про роботу опубліковано в тематичних виданнях.

Спочатку американські вчені збиралися навчити нейромережа створювати музичні хіти. Однак цього не вийшло. Результатом стала можливість RandomForest визначати, яка пісня буде хітом.

В рамках дослідження фахівці виявили риси, які об єднують найвідоміші пісні. Критеріїв безліч. В останніх є і ім’я виконавця, і жанр музики, і студія звукозапису, а також тембр, тональність і ритм.

Нейромережа з точністю до 74% за звучанням треку визначить його популярність. А якщо ж RandomForest отримає інформацію про ім’я виконавця і лейблі, де записувалася пісня, то точність передбачення зросте до 84%.

У матеріалах дослідження зазначається, що в останні 30 років простих мелодій стало набагато менше, зате кількість сумних композицій сильно зросла. Мова йде про пісні, де позитивний світ протиставляється сумного й ліричному героєві. Однак лідерами хіт-парадів стають саме веселі пісні, яких виходить набагато менше.

Крім того, за останні 20 років трохи знизилася популярність рок-музики і її відгалужень. Зараз більш популярною вважається електроніка, яка володіє елементами ембієнту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.