Нейромережа зможе передбачити, чи стане пісня хітом

Мова йде про роботу математиків з Каліфорнійського університету в Ірвайні. Вони витворили платформу на основі штучного інтелекту, яка називається RandomForest. Система вже проаналізувала більше 500 тисяч музичних композицій, які вийшли в період з 1985 по 2015 роки. Інформація про роботу опубліковано в тематичних виданнях.

Спочатку американські вчені збиралися навчити нейромережа створювати музичні хіти. Однак цього не вийшло. Результатом стала можливість RandomForest визначати, яка пісня буде хітом.

В рамках дослідження фахівці виявили риси, які об єднують найвідоміші пісні. Критеріїв безліч. В останніх є і ім’я виконавця, і жанр музики, і студія звукозапису, а також тембр, тональність і ритм.

Нейромережа з точністю до 74% за звучанням треку визначить його популярність. А якщо ж RandomForest отримає інформацію про ім’я виконавця і лейблі, де записувалася пісня, то точність передбачення зросте до 84%.

У матеріалах дослідження зазначається, що в останні 30 років простих мелодій стало набагато менше, зате кількість сумних композицій сильно зросла. Мова йде про пісні, де позитивний світ протиставляється сумного й ліричному героєві. Однак лідерами хіт-парадів стають саме веселі пісні, яких виходить набагато менше.

Крім того, за останні 20 років трохи знизилася популярність рок-музики і її відгалужень. Зараз більш популярною вважається електроніка, яка володіє елементами ембієнту.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh