Новини

Нечітке поліпшення. Оптимізм Кабміну спровокує нове збільшення податків – Ъ

Незважаючи на те, що влада вчора погодила проект держбюджету на 2014 рік, але так і не уточнила, як будуть ділитися його витрати і як збільшаться соціальні стандарти. Крім того, експерти побоюються, що оптимістичні очікування влади спровокують черговий перегляд податкової системи, пишеКоммерсантЪ-Украина.

Соціальні параметри можуть розкрутити інфляцію

Нагадаємо, що презентований вчора проект державного бюджету на 2014 рік включає дефіцит 2,7%, зростання ВВП – 3%, інфляцію – 8%. Фінальний варіант фінансового кошторису країни буде подано до ВР до 15 вересня.

Видання зазначає, що Кабмін при підготовці бюджету ухвалив рішення орієнтуватися на макропоказники, схвалені ще в квітні. У прес-службі уряду заявили, що мета бюджету-2014 – “забезпечення стабільності держфінансів, а також економічного розвитку та соціального захисту громадян”.

Варто вказати, що індикатори доходів і витрат держбюджету, а також соціальні показники – мінімальна зарплата і прожитковий мінімум – вчора так і не були озвучені. Як зазначив один з учасників засідання, дохідна частина зведеного бюджету оцінюється в 457 млрд грн, що на 8,5 % менше, ніж закладено в цьому році.

З точки зору глави аналітичного департаменту SP Advisors Віталія Ваврищука, цей рівень досить консервативний і говорить про визнання владою бюджетних проблем. За оцінками експертів, дефіцит до кінця року може досягти 40 млрд грн. “Невизначеність за макропоказниками і невиконання бюджету цього року призвели до того, що сенсу у відкритому обговоренні бюджетного процесу немає. Так і критики менше буде”, – зауважив Ваврищук.

Газета додає, що урахуванням запланованого наступного року зниження ставок податку на прибуток і ПДВ, у Мінфіні вже почали розробляти пакет законопроектів, який би поповнив бюджет ще на 57 млрд грн.

“Але ці прогнози ще додатково уточнюватимуться в робочому порядку, і вони в бюджеті ще не враховані”, – зазначив співрозмовник, посилаючись на слова Анатолія Мярковського.

“У першому півріччі економіка України буде залишатися на рівні близько нуля, всі надії на її відновлення стосуються другої половини року. Щоб було зростання, потрібно стимулювати інвестиційний попит, платоспроможність населення і збільшувати комунальні тарифи”, – резюмує голова Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць.

За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України