ЄС|NATO

Без книги ми – ніщо. Її ніхто не знищить, – письменник Шевчук

Книги не зникнуть, попри конкуренцію із новітніми інформаційними технологіями. Без книги ми – ніщо. Книгу ніхто не знищить. Так вважає лауреат Шевченківської премії, письменник Валерій Шевчук. Про це він сказав 11 вересня на урочистій академії з нагоди 20-річчя Форуму видавців у Львові.

«Багато людей кажуть, що книга доживає віку, все має перейти в інші форми і через химерну мережу віртуальну загине один з найбільших пластів людської духовності, а може й найбільший. Я належу до тих, хто у такі думки не вірить. До тих, хто все життя жив книгою», – сказав Валерій Шевчук.

На думку письменника, жоден глядач мудрим від телебачення не став.

«Без книги ми будемо убогі духом, навіть маючи сучасні модерні засоби інформації, віртуальні способи творення духовності… Я належу до тих, хто знає запах старої української книги, яка з’явилась за Фіоля у XVстолітті, приходила сюди із Європи, освітлювала наш духовний простір, тримала нас в нашому національному бутті. Без книги ми падаємо вниз, а не йдемо вгору. Без книги ми розумними не будемо, а лише придатками для машин, замість пізнання розуму всесвітнього, національного…» – сказав Валерій Шевчук.

За кордоном, зауважив письменник, він часто відчуває ностальгію за Україною. Тому одного разу, перебуваючи у Польщі, попросив повести його в магазин зі старими книгами. «Я сказав, що хочу ними дихнути. Зайшов, почав дихати ними. І, знаєте, я цілком одужав… Поки в наших життях тектиме жага пізнання про людину і світ, житиме книга», – сказав Валерій Шевчук.

Зазначимо, цього року організатори склали масштабну програму ХХ Форуму видавців у Львові.

Своєрідним неофіційним стартом форуму була лекція Зиґмунта Баумана,всесвітньо відомого соціолога та філософа, під назвою «Невелике доповнення до довгої історії соціальної історії часу».

ZAXID.NET

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.