Авторські статтіНовини з Австрії

Небезпечний кліщ проник в Австрію

Небезпечний субтропічний кліщ Hyalomma marginatum вперше був виявлений в Австрії. Про це повідомило Агентство з охорони здоров’я і продовольчої безпеки (AGES). Із-за жаркого літа кліщі, які можуть передавати небезпечний для життя вірус геморагічної лихоманки Крим-Конго, знайшли відповідні умови в країні.

Про виявлення статевозрілої особини паразита повідомили власники стаєнь з району Мельк (Нижня Австрія). Незважаючи на те, що у кліща не було виявлено вірусу геморагічної лихоманки, зате було виявлено бактеріальний вид Rickettsia aeschlimannii, який настільки ж небезпечний для людини. Цих великих паразитів порівняно з іншими кліщами іноді можна легко дізнатися по типовим смугастим лапок.

Hyalomma marginatum зазвичай живуть у Середземномор’я, Азії і Північній Африці. Однак після теплого літа цього року були виявлені перші знахідки кліщів навіть у Німеччині. Їх експансія на північ вже давно спостерігається фахівцями. В Туреччині, наприклад, цей паразит вже один з найпоширеніших видів кліщів.

Експерти припускають, що ці паразити можуть пережити зиму. Підтвердження цього вони отримають тільки навесні.

Останнім часом геморагічної лихоманки привернула до собі увагу з-за кількох випадків хвороби в Туреччині та Іспанії. Вакцини проти неї поки немає, але своєчасне лікування противірусним засобом може запобігти летальний результат захворювання.

Фото: orf.at

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України