Небезпечний кліщ проник в Австрію

Небезпечний субтропічний кліщ Hyalomma marginatum вперше був виявлений в Австрії. Про це повідомило Агентство з охорони здоров’я і продовольчої безпеки (AGES). Із-за жаркого літа кліщі, які можуть передавати небезпечний для життя вірус геморагічної лихоманки Крим-Конго, знайшли відповідні умови в країні.

Про виявлення статевозрілої особини паразита повідомили власники стаєнь з району Мельк (Нижня Австрія). Незважаючи на те, що у кліща не було виявлено вірусу геморагічної лихоманки, зате було виявлено бактеріальний вид Rickettsia aeschlimannii, який настільки ж небезпечний для людини. Цих великих паразитів порівняно з іншими кліщами іноді можна легко дізнатися по типовим смугастим лапок.

Hyalomma marginatum зазвичай живуть у Середземномор’я, Азії і Північній Африці. Однак після теплого літа цього року були виявлені перші знахідки кліщів навіть у Німеччині. Їх експансія на північ вже давно спостерігається фахівцями. В Туреччині, наприклад, цей паразит вже один з найпоширеніших видів кліщів.

Експерти припускають, що ці паразити можуть пережити зиму. Підтвердження цього вони отримають тільки навесні.

Останнім часом геморагічної лихоманки привернула до собі увагу з-за кількох випадків хвороби в Туреччині та Іспанії. Вакцини проти неї поки немає, але своєчасне лікування противірусним засобом може запобігти летальний результат захворювання.

Фото: orf.at

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh