Життя

Небезпечна жіноча звичка: 24 ознаки того, що ти вже на межі

Жінка має одну небезпечну звичку.

Жінка має одну небезпечну звичку. В енергетичному сенсі віддавати «останню сорочку» і залишатися ні з чим. Причому не завжди це викликано саме необхідністю комусь допомогти. Іноді ми так віддаємо останнє тому, кому це не особливо потрібно, щоб бути хорошою, в надії отримати любов, а іноді просто по дурості. Просто не помітила, як все сталося.

Часто процес такого віддавання сповнений ентузіазму, вона на «хвилі», їй легко віддати. А потім вона немов різко падає вниз, осідає на мілину. Назвіть як завгодно, але енергії більше немає. Ні для кого.

І ось вона залишається порожньою, виснаженою, практично «голою», беззахисною. Незрозуміло, куди бігти, і чи вистачить сил взагалі кудись добігти. Чи то на якусь гарячу лінію дзвонити, мовляв, завезіть жіночої сили, заправте, будь ласка! То чи розетку якусь знайти і хоч трохи зарядити батарею. Тільки знати б, де така розетка.

Звичайно ми розуміємо, що спустошені, занадто пізно, набагато пізніше, ніж варто було б. Коли останні сили вже витрачені, а нових немає. І в даному випадку було б корисно мати якісь критерії, червоні лампочки, які б загорялися, попереджаючи про швидке спустошення. Від так було б зручно, якби у жінок, як у автомобілів, починала блимати лампочка, коли їх сили закінчуються. Тоді можна було б вчасно зарядитися і наповнитися, без шкоди для здоров’я і оточуючих. Але ми влаштовані інакше.

Зазвичай ми свої сили залишаємо цілком і повністю, інший раз йдемо в мінус і лише потім розуміємо, що треба було відпочити і зарядитися. І немов ці самі автомобілі, «встаємо» в самий невідповідний момент посеред дороги і тим самим заважаємо іншим, створюючи пробки і збираючи прокляття — невже не могла вчасно заправитися? А крім того руйнуються і наші плани, ми кудись не встигаємо і проводимо багато часу даремно, очікуючи допомоги та відновлюючи власну працездатність.

Адже набагато простіше і швидше було б вчасно залити паливо. Ключове слово – вчасно. Зрозуміти, що паливо підходить до кінця – і заправитися.

В результаті нам доводиться витрачати набагато більше сил і нервів на власне відновлення. Це жахлива звичка — спалювати своє «пальне» до останньої краплі, не піклуючись про завтрашній і навіть сьогоднішній день. Не дбаючи і про близьких, адже наша енергія – це їх «їжа». Ми своєю енергією будинок наповнюємо, її ж в улюблених людей вкладаємо. Не піклуючись про себе, взагалі про себе забуваючи, відкладаючи себе в самий кінець черги стражденних. Тільки як  цих прийняти стражденних і як їм допомогти, якщо у вас самої немає ніяких сил? Чи можна якось розпізнати, що твої сили закінчуються? Так, якщо навчитися себе чути і розуміти. Так, якщо відслідковувати свій стан. Так, якщо жити в «ручному» режимі, а не на автопілоті.

Є багато різних ознак того, що наближається емоційна яма. Розповім про ті, що найбільш часто зустрічаються.

Отже, вам терміново необхідно заправити свій бак, якщо:

1. Вас дратують інші люди. Неважливо, близькі або незнайомі, може бути, ви просто бачите випадкові публікації в соцмережах від незнайомців, і навіть вони вас дратують, що вже говорити про близьких.

2. Ви погано спите, від різних думок не можете заснути (і неможливість повноцінно відпочити вночі ще сильніше спустошує вас). Безсоння — завжди ознака виснаження.

3. Ви погано виглядаєте. Наш емоційний стан і наповненість читаються у погляді. Якщо ж він погас — значить, пора на заправку.

4. Ви занадто мало їсте або взагалі забуває поїсти. Колись вам, не до того, є справи важливіші, немає апетиту. Ось і ходіть з порожнім баком і порожнім шлунком.

5. Ви їсте занадто багато, не розбираючи, що саме потрапило до вас в рот, не відчуваючи смаку їжі. Небезпечна ознака, до того ж приводить до зайвої ваги і харчових розладів.

6. У вас проблеми з приготуванням їжі — вона виходить несмачною або не виходить узагалі. Готувати немає бажання, настрою. Зазвичай це говорить про те, що необхідно чимось наповнити себе як можна швидше.

7. У вас вдома вмирають кімнатні рослини. Ви начебто все робите, а вони ніяк не хочуть рости і жити. Зазвичай таке буває у жінок, які з собою і своєю жіночою суттю не в ладах. І це симптом того, що пора зайнятися собою.

8. У вас зовсім немає бажання займатися з чоловіком любов’ю. Ось просто немає і все. І будь-які натяки, дотики — вас сильно дратують. Це може і не бути симптомом, якщо у вас завжди були невеликі потреби в сексі, або ви з чоловіком дотримуєтеся утримання. Але якщо зазвичай таке бажання буває, а тут раптом раз — і довго його немає — це дзвіночок. Але змушувати себе не треба. Спершу треба заправитися.

9. Ви хворієте. Іноді це єдиний спосіб нашого організму достукатися до нас і випросити для себе перерву. Насильно укласти вас в ліжко і змусити відпочити. Тому будь-які хвороби — головний біль, нежить, шкірні проблеми — це завжди дзвінок про те, що про себе потрібно терміново подбати.

10. Вам все лінь. Коли не хочеться мити посуд, прибирати і навіть приймати душ — це ознака серйозного стомлення. Особливо якщо ви чогось хочете, але ніяк не можете змусити себе — значить, вам необхідний правильний відпочинок, не просто в телефоні посидіти.

11. Депресивні і песимістичні думки. Помічаєте в своїй голові такий настрій? Терміново-терміново-терміново починайте наповнювати себе енергією, поки всі ці думки не матеріалізувалися.

12. Ви ніяк не можете прокинутися вранці і постійно хочете спати. Це сигнал перевтоми, спустошеності і серця, і паливного бака.

13. Ви зриваєтеся на близьких. Якщо ви раптом кричіте на чоловіка, дітей, батьків — тут явно щось не так, причому вже давно. І близькі не при чому. Просто ви знеструмлені, і страждають від цього всі.

14. Ви не хочете спілкуватися ні з ким. Жінки люблять спілкуватися. Звичайно, хтось лише з близькими, а хтось – зі всіма підряд. Але якщо жінці не хочеться розмовляти взагалі, і це триває більше кількох годин — швидше за все, щось не так.

15. Ви не хочете доглядати за собою. Коли вам лінь розчесати волосся або переодягнути майку, не хочеться вбиратися, коли ви вже сто років не приводили у форму брови і не наносили крем, це симптом виснаження в небезпечній фазі.

16. Ви всі гроші витрачаєте на інших. Дали вам зарплату або чоловік видав купку грошей, ви пішли в магазин. Що купили? Дочці сукню, сину Лего, чоловікові сорочку, додому фіранку, продукти, квартплата… І гроші скінчилися! А собі? Нічого. Нічого не сподобалося, грошей не захопило, часу не було. Небезпечний симптом!

17. Вам нічого не хочеться. В магазині вас нічого не чіпає для себе — ні сукні, ні взуття, ні заколочки, ні книжечки. Вас запитують, що вам подарувати, а ви не знаєте чогось захотіти. Обережно! Небезпечний стан!

18. Ви собі не подобаєтеся. На таке тіло не хочеться нічого купувати, така особа не хоче фарбувати волосся, не хочеться заплітати. В дзеркало дивитися не хочеться, а тим більше фотографуватися. Тривожна ознака! Так, може бути вам є куди прагнути у своєму зовнішньому вигляді, але якщо він викликає такі почуття, то це привід задуматися про свою наповненості.

19. Підвищена тривожність. Відчуваєте надмірну паніку і прагнення все контролювати, чого б це не стосувалося? У грудях занепокоєння, страх, хвилювання — і робити нічого не можете? Значити, спустошені і немає всередині сили, здатної допомагати вам і вашим близьким, захищаючи їх.

20. Зручний одяг. Вибираєте одяг не за принципом «подобається», а по зручності, щоб можна було і побілити стелю, і побігати за собакою, і вимити підлогу, і руки про поділ витерти, і щоб забруднити було не шкода? Здається, ви звернули не туди…

21. Занадто швидкий темп. Відчуваєте, що не живете, а біжите на роботу, то в дитячий сад, то за трамваєм? І навіть у ванну ходіть майже як в армії — встигнути за 60 секунд? Значить, пора сповільнитися і відпочити.

22. Занадто багато «треба» в голові? Треба це те, що повинна зробити це і ось це, зобов’язана тут і там… Стережіться, це ознака того, що ви йдете не туди і не так.

23. Все сама. Як тільки у вас виникає бажання зробити все самій, тому що ніхто не зробить нормально, як тільки ви починаєте думати про те, як шкода, що ви всього одна, краще б вас було хоча б два або десять, як тільки ви перестаєте просити допомоги і довіряти — ви дуже швидко спалюєте все накопичене. Тому це теж небезпечний сигнал і провісник. Хотіла зробити все сама? Будь готова інтенсивно собі наповнювати, теж сама. За тебе це ніхто не зробить.

24. Обговорення і засудження. Зловили себе на тому, що комусь перемили кістки? Обговорили уряд, сусідок і зірок, засудили всіх, хто неправий? Вважайте, що одним махом спалили всі свої сили. У цей момент вам може бути навіть добре і весело, а слідом прийде повне спустошення.

Побачили себе в якомусь із пунктів? Терміново на заправку. Терміново дайте собі можливість полежати у ванні без почуття провини, знайдіть можливість прогулятися на природі, і краще на самоті, почитати книгу, подивитися фільм.

Зробіть щось приємне і марне в загальному розумінні – тому що насправді це і є саме корисне. І якщо ви будете це найкорисніше ігнорувати в догоду більш соціально схвалюваного — чекайте біди.

Часто дівчата, які кілька років прожили незрозуміло як, без всякого палива, в режимі «треба-винна-зобов’язана», працюючи з ранку до ночі без вихідних, думали, що всю цю напругу можна компенсувати за два тижню відпустки. Рік гробиш себе і своє здоров’я надмірними навантаженнями, а потім два тижні на пляжі і як новенька. Але це так не працює.

Я знаю дуже багато випадків, коли жінки звільнялися з таких  місць, що виснажують і … Рік-два-три нічого не робили. Взагалі. Спали, їли, навіть вдома лінь щось робити. Цілковита деградація? Ні. Симптом того, що вони перевищили власні сили на кілька років вперед. І організм вимагає відпочинку в такій категоричній формі. Якщо йому це дати і не відчувати провини — з часом сили знову  будуть. Якщо звичайно, наповнювати себе, берегти та плекати. Але краще не допускати таких ситуацій.

Не чекайте повної зупинки двигуна і всіх систем! Як і з машиною, постійно займайтеся собою і піклуйтеся про себе. І стежте за тривожними дзвіночками, відстежуйте ознаки свого спустошення. Пам’ять пам’ятаєте, коли ви піклуєтеся про себе, тим самим ви дбаєте і про ваших близьких! Особливо актуально це для матусь, які звикли себе закинути подалі на багато років і сподіваються, що зможуть таким чином зробити когось щасливим.

Знайшли у собі хоч одну ознаку? Займіться собою прямо зараз. А якщо ознака не одна? Відкладіть все і відразу. І надайте самій собі швидку допомогу

Глава з книги «Зцілення жіночої душі»

Автор — Ольга Валяєва

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seventeen + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.