Авторські статтіЗдоров'я

Не зациклюйтеся: 10 простих способів вийти з поганого настрою

Сподіваємося, що ці рекомендації допоможуть вам повернути гарний настрій, і ви будете сповнені оптимізму і бадьорості.

У всіх нас час від часу буває поганий настрій. Зрештою воно проходити, але буває і так, що вибратися з нудьги не виходить. А все із-за того, що ми не знаємо, що спровокувало її появу. Нижче розповімо про найбільш типові причини поганого настрою і як його можна перемогти.

Почуття провини

Навіть легке почуття провини робить величезний вплив на наш настрій. Усвідомлення і переживання негативних моментів свого вчинку викликає появу у нас негативних емоцій: тривоги, самобичування, напруги і т. д. Кращий спосіб позбутися цього неприємного, хворобливого, але годиною корисного відчуття – це спокута. Так, ви можете вибачитися за свій вчинок, запропонувати свою допомогу. Наприклад, якщо ви забули про день народження, пошліть дотепну і смішну електронну листівку з вибаченнями або маленький подарунок. Ви відразу ж відчуєте себе набагато краще.

Неприйняття

Неприйняття – найбільш типова емоційна травма, особливо в епоху соціальних мереж. Коли ви розміщуєте свої відпускні фотографії на Facebook або Instagram і не отримуєте жодного «Likes», ви переживаєте почуття гіркоти й досади. Однак, не знаючи всіх обставин, не приймайте це близько до серця. Люди часто заходять у соціальні мережі на бігу. Приміром, очікуючи ліфт або в черзі до лікаря, застрягши в дорожній пробці або стоячи перед світлофором, під час поїздки в громадському транспорті. Якщо ваші знайомі не відгукнулися, вони напевно були зайняті. Відправляйте повідомлення з проханням переглянути ваші знімки, якщо це для вас так важливо.

Невирішені завдання

Наш уявний список завдань, які ми вважаємо обов’язковими до виконання, може міцно «засісти» у нас в голові і постійно дошкуляти. Природно це здатне псувати нам настрій. Але щоб повернути свою життєрадісність немає необхідності виконувати всі без винятку завдання. Дослідження встановили, що складання плану вирішення своїх проблем вже цілком достатня для того, щоб позбутися від самоїдства і поліпшити собі настрій. Отже, визначте час виконання завдання, встановіть в телефоні нагадує сигнал, і ви відчуєте, як вас полишає сумний настрій.

Зациклення

Багато з нас неодноразово ловили себе на прокручуванні тих чи інших подій, які відбувалися кілька днів, тижнів і навіть місяців тому. Якщо ви відчули, що на чомусь зациклилися, все більше про це думаючи, використовуйте відволікаючі техніки. Дослідження показують, що, навіть відволікаючись на 2 хвилини (наприклад, розв’язків язуючи кросворд або граючи в ігри-головоломки, як Candy Crush або судоку), ві зможете перервати ланцюжок невеселих думок і поліпшити свій настрій.

Низька самооцінка

Іноді ми прокидаємося з думкою про те, що все у нас не так, хоча явних причин для цього немає. Рівень нашої самооцінки має тенденцію до постійних змін, і важливо вміти підтримати її, коли вона знижується.

Кращий спосіб підвищити свою самооцінку – активна діяльність. Сидячи без діла і руху неможливо підняти свою самоповагу. Робіть те, що приносити вам радість. Це дасть вам задоволення і душевний спокій. Будь-які позитивні переживання підвищують в крові рівень ендорфінів (гормонів гарного настрою).

Вільний час присвятіть своїм особистим захопленням, одягніть своє улюблене плаття, зателефонуйте людині, яка справді вас цінує і любити. Ви відчуєте себе набагато краще. Це неодмінно підвищить вашу самооцінку, а значить і настрій.

Страх невдачі

Людина, відчуваючи страх невдачі перед спортивними змаганнями, презентацією нового проекту або іспитом, часто не вірить у свій успіх, зациклюючись на труднощах, і думаючи про поразку. Думки про можливу невдачу навіть можуть змусити його відмовитися від спроб взагалі що-небудь робити. Що можна зробити, щоб впоратися з цим болючим почуттям страху? Перш за все, необхідно провести хорошу підготовчу роботу, відтворити модель майбутньої діяльності і ретельно її спланувати. Вірте в себе, отримуйте задоволення від того, що ви робите. Сприймайте можливу невдачу як трамплін до успіху.

Відчуття ізольованості

Іноді ми можемо так закрутитися у вихорі повсякденних справ, що починаємо ігнорувати наші емоційні і соціальні потреби. Як результат, з’єднання являється відчуття ізольованості від оточуючих нас людей. Щоб позбутися від цього відчуття відгородженості, зателефонуйте своєму коханому, зробіть перерву, пограйте зі своїм домашнім вихованцем. В ході досліджень було встановлено, що навіть дуже нетривале спілкування зі знайомими людьми покращує настрій.

Дрібні негаразди

У процесі нашого повсякденного життя такі дрібні негаразди як неправильні рахунки за телефон, несправність кабельного телебачення і поломка машини можуть псувати нам настрій. Як його поліпшити? Подивіться на речі ширше і задайте собі питання, чи ви будете про це пам ” ятати через рік? Якщо немає, то не варто засмучуватися. Для підтримки гарного настрою зробіть наступну вправу: складіть список з 5 речей, за які ви вдячні. Вони повинні мати для вас велике значення — наприклад, ваші діти здорові, у вас хороша робота, хороші друзі і т. д.

Почуття голоду

Ця причина досить очевидна, але як не дивно, ми часто не беремо до уваги. Почуття голоду впливає на наш настрій набагато сильніше, ніж ми думаємо. Якщо минуло досить багато часу з тих пір, як ви їли в останній раз, перекусіть.

Втома

Ця позиція також очевидна, як і попередня, альо часто ігнорується. Недосипання значно впливає на нашу розумову активність, креативність і особливо на наш настрій. Якщо є можливість, подрімайте хвилин 15. Навіть такий короткий сон може заповнити недолік енергії і прогнати поганий настрій.

Сподіваємося, що ці рекомендації допоможуть вам повернути гарний настрій, і ви будете сповнені оптимізму і бадьорості.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України