Авторські статті

Надання Україні томосу не могло відбутися без втручання Ердогана, – експерти

Деякі політичні експерти висловили думку, що рішення Вселенського патріарха Варфоломія про початок процедури надання томосу Україні стало можливим лише після впливу на нього президента Туреччини Ердогана на території якого розташована резиденція патріарха. Експерти вважають, що Порошенко провів досить успішні переговори з Ердоганом, пообіцявши йому хороші «бонуси» за позитивні рішення щодо України з боку Константинополя і президент Туреччини погодився, вибравши бік України, а не Росії.

Інша думка у політолога, журналіста Юрія Романенка. На його думку, Ердоган не відвертався від Путіна, вибравши пропозицію Порошенка. Президент Туреччини просто веде свою гру, і він не відмовляється від «договорняка» з Путіним по Сирії, від будівництва АЕС, завершення будівництва «Турецького потоку». Тому що це вигідно для Туреччини. Крім того, не потрібно переоцінювати вплив Ердогана на Варфоломія. Тому що за Варфоломія підписалися і США.

За словами експерта, на полі багато гравців і треба грати з усіма і вигризати вигідну собі конфігурацію. Туреччина дуже складна країна, але не можна не розуміти, що вона точно також може перетворитися на дуже велику проблему для нас, якщо ми не підсилимося і не почнемо вести системну економічну політику і взагалі політику в регіоні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.