4 жовтня відзначається Всесвітній день захисту диких тварин. Експерти з «
На першому місці розташувалися продукти, що містять несертифіковану пальмову олію. Для її видобутку щодня вирубуються десятки гектарів незайманих лісів в Індонезії та Малайзії. Це загрожує благополучному існуванню диких тварин, зокрема, сильно страждають орангутанги.
Другу сходинку посіли предмети декору та прикраси з коралів. Купуючи такі вироби, люди підтримують знищення всієї екосистеми. Корали служать домом для багатьох риб і мікроорганізмів, і позбавляючи їх пристановища вони гинуть через незахищеність.
Значної шкоди рисям наносять алюмінієві кришки та пробки з пластику. Справа в тому, що багато виробників переходять саме на такі спосібі закупорювання пляшок. Саме попит на коркове дерево охороняв корковий ліс від повної вирубки. Піренейська рись мешкає тільки в коркових лісах Італії і вважається вимираючим видом. Якщо виробники повністю перейдуть на пробки з пластику, то коркове дерево знеціниться, що призведе до його повної вирубки і зникнення з лиця Землі цього прекрасного виду котячих.
На четвертому місці розмістилася косметика і ліки, випробувані на тваринах. Тисячі мавп, кролів, морських свинок щорічно вмирають і калічаться в ім’я індустрії краси.
На п’ятому місці списку виявилися парфуми з мускусом і сіра амбра. Мускус використовується в парфумерії, його виділяють самці кабарги. Ця речовина виробляється в статевих органів і щоб її добути, застосовується дуже болісний спосіб для тварини.
Сіра амбра виробляється в кишечнику кашалотів і використовується в парфумерії в якості фіксатора запаху. Хоча видобуток цього секрету майже у всьому світі вважається незаконним, цей продукт досі часто зустрічається у складі духів.