5 продуктів через які страждають дикі тварини

4 жовтня відзначається Всесвітній день захисту диких тварин. Експерти з «National Geographic» назвали п’ять продуктів, із-за яких істотно страждає фауна.

На першому місці розташувалися продукти, що містять несертифіковану пальмову олію. Для її видобутку щодня вирубуються десятки гектарів незайманих лісів в Індонезії та Малайзії. Це загрожує благополучному існуванню диких тварин, зокрема, сильно страждають орангутанги.

Другу сходинку посіли предмети декору та прикраси з коралів. Купуючи такі вироби, люди підтримують знищення всієї екосистеми. Корали служать домом для багатьох риб і мікроорганізмів, і позбавляючи їх пристановища вони гинуть через незахищеність.

Значної шкоди рисям наносять алюмінієві кришки та пробки з пластику. Справа в тому, що багато виробників переходять саме на такі спосібі закупорювання пляшок. Саме попит на коркове дерево охороняв корковий ліс від повної вирубки. Піренейська рись мешкає тільки в коркових лісах Італії і вважається вимираючим видом. Якщо виробники повністю перейдуть на пробки з пластику, то коркове дерево знеціниться, що призведе до його повної вирубки і зникнення з лиця Землі цього прекрасного виду котячих.

На четвертому місці розмістилася косметика і ліки, випробувані на тваринах. Тисячі мавп, кролів, морських свинок щорічно вмирають і калічаться в ім’я індустрії краси.

На п’ятому місці списку виявилися парфуми з мускусом і сіра амбра. Мускус використовується в парфумерії, його виділяють самці кабарги. Ця речовина виробляється в статевих органів і щоб її добути, застосовується дуже болісний спосіб для тварини.

Сіра амбра виробляється в кишечнику кашалотів і використовується в парфумерії в якості фіксатора запаху. Хоча видобуток цього секрету майже у всьому світі вважається незаконним, цей продукт досі часто зустрічається у складі духів.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh