Економіка

Найбільший український інтернет-магазин Rozetka готується зупинити бізнес

Найбільший український інтернет-супермаркет Rozetka готується до зупинки бізнесу.

Про це заявив генеральний директор компанії Владислав Чечоткін у своєму Facebook, розкритикувавши прийняті Верховною Радою законопроекти №1053-1 (“Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг) і №1073.

Бізнесмен зазначив, що нововведення здатні “вбити десятки тисяч підприємців”.

Президент Володимир Зеленський може найближчого тижня підписати законопроекти 1053-1 і 1073, які, на думку Чечоткіна, не доопрацьовані та несуть пряму загрозу для бізнесу та були прийняті Верховною Радою “нібито з метою вивести бізнес із тіні і створити здорову конкуренцію, а насправді – для боротьби з бізнесом”

Згідно із законом №1073, будь-який споживач може заявити в податкову про “неправильний” чек і отримати товар безкоштовно, а бізнес заплатить штраф у розмірі 250%.

“Неправильний” означає, що чека немає в базі публічної податкової і також немає обмежень на кількість заяв, немає відповідальності для заявника, який немає податкової відповідальності (правильний або неправильний чек – вони вирішують на свій розсуд).

“Чомусь більшість бізнесів мовчить. Мабуть, думають, що їх це не торкнеться”, – йдеться в публікації.

Чечоткін розповів, що після критики даного законопроекту в пресі почали поширювати статтю про підроблені чеки Rozetka, після чого протягом двох тижнів компанія спілкується з податковою, з НБУ та іншими держорганізаціями.

Ми готуємося до зупинки бізнесу і людям з бігаючими очима та спітнілими ручками в магазинах-офісах відразу після набуття чинності закону”, – заявив підприємець і закликав бізнес “не мовчати”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України