Техно

Навіщо потрібен датчик контролю тиску масла в двигуні

1Подача масла в місця тертя в двигуні здійснюється різними способами – в тому числі, і розбризкуванням , для забезпечення якого необхідно створити тиск.

У разі його зниження, яке може статися через зменшення кількості масла в системі або виходу з ладу масляного насоса, тертя вузлів зростає, що призводить до прискореного зносу або заклинювання деталей. Щоб своєчасно попередити ці наслідки, в систему змащення вбудовують датчик тиску. Детальніше розглянути види датчиків тиску масла можна у розділі – датчик давления масла автомобильный, а також взнати ціну і отримати кваліфіковану консультацію.

Читання сигналу може бути реалізовано по-різному. Найчастіше детальних ознак водій не бачить і може керуватися тільки спрацьовуванням сигналізатора з піктограмою, що зображує маслянку на панелі приладів, в разі зниження тиску до критичного рівня. У деяких автомобілях тиск масла в двигуні відображається на шкалі окремого стрілочного приладу. У найбільш сучасних автомобілях показання датчика тиску використовуються не тільки для контролю за станом двигуна, але і для оптимізації його роботи.

Пристрій датчика тиску масла
Робота більшості датчиків тиску заснована на принципі перетворення одного виду енергії в інший. Первинні перетворювачі видають механічне зусилля, яке або має безпосередній вплив на чутливий елемент вимірювального приладу (стрілочні манометри), або перетворюється в електричний сигнал. У сучасних автомобілях застосовують датчики тиску другого типу, так як електричний сигнал може зчитувати й інтерпретувати комп’ютерний блок управління.

Пристрій датчика старого зразка

Класичний стрілочний прилад на приладовій панелі старих автомобілів (наприклад, ГАЗ 69) в поєднанні з датчиком – різновид манометра. У приладах старого зразка вимірювання тиску масла було засновано на деформації пружного чутливого елемента (мембрани). Деформуючись, мембрана тиснула на шток, що стискає рідину в герметичній трубці. З протилежного боку рідина тиснула на інший шток, який порушував механічну стрілку. Такий автомобільний прилад називається дифманометром.

Залежно від країни виробництва шкала показань тиску масла може бути градуйована в Паскалях, Ньютона на кв.м, барах, атмосферах або кілограм-силах на квадратний сантиметр

Сучасний датчик тиску масла

У більш сучасних моделях вимір відбувається датчиком-перетворювачем, вмонтованим в блок циліндрів, а показання передаються у вигляді електронного сигналу в бортовий комп’ютер або на електронну шкалу. Для цього в корпусі датчика передбачений проміжний перетворювач, що перетворює механічне зусилля в електричний сигнал.

В таких приладах роль чутливого елемента виконує жорстка металева мембрана оснащена резистором, що змінює опір у відповідь на деформацію. Опір перетворюється вимірювальної схемою в електричний сигнал, який передається по дротах або через CAN-шину.

Експлуатація датчика тиску масла
У справному і прогрітому до робочої температури двигуні тиск масла на холостому ходу повинен бути в районі 2 бар. тиск масла при високих оборотах (як правило, для більшості двигунів це 5500 об. в хв.) Від 4,5 до 6,5 бар. Якщо тиск коливається в допустимих межах, контакти в схемі електричного перетворювача розімкнуті, і сигналізатор низького тиску масла на приладовій панелі не горить.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України