Новини

Науковці виставлять на сайті архів служби безпеки ОУН з Тернопільщини

Там можна буде знайти списки зрадників та загиблих підпільників

Нещодавно знайдений архів СБ ОУН оцифрують і виставлять на сайті. Про це в програмі громадського мовлення повідомив Андрій Усач, керівник архіву Центру досліджень визвольного руху.

За словами пана Усача, реставрація документів триватиме близько року.

“Архів випадково знайшли на Тернопільщині, місцеві мешканці. Коли зійшов сніг, оголився бідон, люди його відкрили і побачили документи загорнуті в радянські газети. З плином часу бідон проржавів, туди проникнула вода, яка замочила частину документів. Деякі з них в дуже поганому стані. Тим не менше його збереженість складає 80%”, — розповів керівник архіву Центру досліджень визвольного руху.

Як зауважив Андрій Усач, архів був захований пізньою осінню 1950-го року і пролежав у землі 65 років.

“Зараз ми його реставруємо. Поверховий аналіз показав, що це може бути архів Бережанської надрайонної організації служби безпеки ОУН. Там дуже багато документів, які свідчать про боротьбу СБ проти радянської агентури, про те як збиралась інформація, протоколи допитів, списки ліквідованих СБ, списки агентури, вишкільні матеріали. Третину архіву складають пропагандистські матеріали. Архів може допомогти людям знайти інформацію про загиблих родичів-підпільників та про зрадників”, — зазначив науковець.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.