Ймовірно, що багато хто з вас вже знайомі з касторової олією в якості універсального засобу, що жили в давнину цілителі рекомендувалb для лікування багатьох захворювань: не тільки від запору, застуди і лихоманки, але навіть для лікування паразитарних захворювань. Кажуть, що касторове масло є одним з кращих лікарських засобів.
Рицинова олія – одна з найбільш відомих природних засобів, яке вже досить довго використовують у лікувальних цілях, і тільки вже один цей факт є підставою для його дослідження; тим не менш, трохи обережності при використанні цього засобу в домашніх умовах не зашкодить
Рицинову олію почали використовувати кілька століть тому
Касторове масло виготовляють шляхом пресування насіння рицини (Ricinus communis), батьківщиною якої є Індія; але зараз вирощують рицину в середземноморських країнах, таких як Алжир, Єгипет і Греція. У Франції рицинову дерево культивують для декоративних цілей, так як воно має пишним і красивим листям.
Багато стародавні цивілізації, в тому числі стародавні єгиптяни, китайці і персі, цінували рицину за те, що її можна застосовувати для численних цілей, наприклад, у якості палива для ламп або компонента, що входить до складу бальзамів і мазей.
У Середьовіччі рицинову дерево, яке використовували для лікування шкірних захворювань, стало популярним в Європі. Грецький лікар Діоскорид навіть описав процес отримання олії з цієї рослини, але попередив, що насіння підходять тільки для зовнішнього застосування, оскільки вони є «надзвичайно проносними».
Рицинова олія являє собою суміш тригліцеридів, що складаються з жирних кислот, з яких 90 відсотків припадає на рицинолеінову кислоту. Інші насіння та олії, такі як олія сої і бавовняне масло, також містять цю унікальну жирну кислоту, хоча й у значно нижчих концентраціях.
Стверджують, що рицинолеінова кислота — це основний оздоровлюючий компонент касторової олії, а за словами медичного дослідника, мануального терапевта і біохіміка Девіда Вільямса це:
«Ефективний засіб для профілактики зростання численних видів вірусів, бактерій, дріжджів і цвілевих грибів. Його успішно використовують в якості місцевого лікування стригучого позбавляю, кератозу, запалень шкіри, садна, грибкових інфекцій [нігтів пальців рук] і нігтів пальців ніг, вугрової висипки і хронічного пруріту (свербежу)».
У своїй статті Вільямс також пише, що в Індії насіння касторової дерева традиційно використовують для лікування різних захворювань, таких як дизентерія, астма, запор, запальні захворювання кишечника і сечового міхура, вагінальні інфекції.
14 способів використання касторової олії в домашніх умовах
Добре, якщо у вас вдома вже є пляшечка касторової олії; якщо ні, вам потрібно прямо зараз придбати цей засіб, але воно повинно бути від надійного виробника. Безумовно, ви будете дуже здивовані, коли дізнаєтесь, для чого можна використовувати це різнобічне масло.
1. Безпечне природне проносне.
У дослідженні, яке було проведено у 2010 році, було описано, як компреси з касторової олією допомагають позбутися від запорів серед літніх людей. Управління США з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) вважає це масло «як правило, безпечним та ефективним для використання в якості стимулюючого проносного.
Оральне застосування касторової олії може «очистити шлунково-кишковий тракт протягом двох-п’яти годин. Тім не менш, для цієї мети необхідно пам ” ятати про правильному дозуванні. Для дорослих — це 1-2 столові ложки, а для дітей від 2 до 12 років — тільки 1-2 чайні ложки.
Дітям молодше 2 років не рекомендується приймати за один раз більше однієї чайної ложки. Пропонуючи це засіб дітям, спробуйте змішати масло з свіжовичавленим соком, так його буде легше проковтнути.
2. Полегшення м язових болів.
Після інтенсивного тренування розтираючими рухами нанесіть масло на базі м’язи, це поліпшить циркуляцію крові і полегшить біль. Для додаткового лікувального і заспокійливого ефекту змішайте його з олією м’яка яті або маслом римської ромашки.
3. Полегшення болю в суглобах.
Рицинолеінова кислота, що входить до складу касторової олії, справляє протинабрякову дію на лімфатичну систему, яка відповідає за виведення з тканин продуктів життєдіяльності організмів і їх транспортування через систему кровообігу для подальшого видалення.
Якщо лімфатична система не працює належний чином (наприклад, у людей, страждаючих артритом), це може стати причиною виникнення у суглобах хворобливих відчуттів. Наносячи рицинова олія масажними рухами на суглоби, ви можете полегшити відчуття скутості та надати своїй лімфатичній системі додатковий імпульс.
Проведене в 2009 дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Phytotherapy Research (Дослідження методів фітотерапії), підтримує цей метод; також представлені дані, які підтверджують, що касторове масло допомагає зменшити біль у пацієнтів з остеоартритом колінних суглобів.
4. Лікування грибкових захворювань.
Стверджується, що касторове масло також є ефективним протигрибковим засобом лікування при загальних інфекцій, як, наприклад, стригучий лишай, пахова епідермофітія (паховий дерматомікоз) і епідермофітія стопи.
Просто нагрійте масло, нанесіть на уражену ділянку перед сном і залиште на ніч. Повторюйте цю процедуру цілий тиждень або до повного зникнення інфекції.
5. Поліпшення росту волосся.
Масаж шкіри голови (і навіть брів) теплим касторової олією стимулює волосяні фолікули і сприяє росту нового волосся. Виконуйте цю процедуру кожну ніч. Поліпшення буде помітно лише через два тижню. Касторове масло також можна наносити на зони з алопецією.
6. Додання волоссю більш насиченого відтінку.
Рицинова олія фіксує вологу у волоссі, надаючи їм більш багатий зовнішній вигляд; крім того, волосся буде здаватися більш густими. Для отримання такого ефекту потрібно підігріти столову ложку масла і кінчиками пальців нанести його на кожне пасмо; таким чином необхідно обробити всі пасма, це допоможе зробити волосся максимально густими.
7. Природна туш для вій.
Розтопіть на водяній бані столову ложку бджолиного воску, додайте 2 столові ложки деревного вугілля або какао-порошку (в залежності від кольору волосся), потім додайте касторове масло і перемішуйте отриманий склад до отримання потрібної консистенції.
На відміну від інших традиційних косметичних продуктів, ця саморобна туш для вій не містить токсичних хімічних інгредієнтів. В якості альтернативи ви можете наносити касторове масло на вії кожну ніч, щоб вони виглядали більш густими і об’єднання ємними.
8. Зволоження шкіри.
Вхідні до складу касторової олії жирні кислоти живлять і зволожують суху шкіру. Завдяки своїй ніні язкої структурі масло утримується на шкірі і легко проникає в її тканини.
Пам ” ятайте про те, що більше — не означає краще: просто розітріть чайну ложку масла в своїх долонях і нанесіть його на шкіру.
9. Усуває плями і інші проблеми шкіри.
Завдяки касторовому маслу ви зможете попрощатися з непривабливими для вас шкірними утвореннями.
Завдяки своєму антимікробною і протизапальною властивостями олія сприятливо впливає на шкіру, сприяючи позбавленню від папілом, акне і бородавок. В ході одного дослідження, результати якого були опубліковані в журналі міжнародної токсикології (Journal of International Toxicology), було виявлено, що касторове масло може надати позитивний вплив при лікуванні професійного дерматиту.
10. Поліпшення якості сну.
Кажуть, що нанесення невеликої кількості касторової олії на повіки може допомогти заснути набагато швидше. Рицинова олія сприяє більш глибокому і більш тривалого сну.
11. Допомога для лікування колік у немовлят.
Кольки іноді виникають в перші кілька місяців життя, з-за чого дитина може плакати тривалі періоди часу. Чому виникають кольки – точно не відомо, хоча основною причиною вважають газоутворення. Якщо ви хочете використовувати касторову олію, щоб полегшити коліки, просто акуратно нанесіть його на всю черевну порожнину дитини.
12. Безпечне лікування ран домашніх вихованців.
Якщо ви виявили на шкірі своєї собаки або кота невеликі порізи або рані, прикладіть трохи касторової олії; завдяки своїм антимікробною і протизапальною властивостями олія полегшить процес одужання. Навіть якщо ваш вихованець почне облизувати рану (як це робить більшість домашніх тварин), масло йому не зашкодить, але може стати причиною рідкого стільця.
13. Використання в якості консерванту для продуктів харчування.
Щоб не тільки запобігти псуванню висушених зернових продуктів, але також і захистити їх від мікробів і шкідників, на них можна нанести шар касторової олії. Тим не менш, слід зазначити, що для хорошого здоров’я необхідно зберігати тільки мінімальна кількість зернових продуктів.
14. Універсальний змазуючий засіб.
Якщо у вашому будинку є предмети, які необхідно змастити, наприклад, скрипучі петлі, ножиці або м’ясорубка, касторове масло відмінно впорається з цим завданням. Завдяки своїй вязкості касторове масло не замерзає, тому є ідеальним варіантом для використання при високих або дуже низьких температурах.
При місцевому застосуванні не потрібно змішувати касторове масло з базовим маслом; щоб виключити ймовірність алергічної реакції просто нанесіть масло на невелику ділянку шкіри.
Ви можете не тільки втирати олію безпосередньо в шкіру або наносити його масажними рухами, ві можете зробити компрес з касторової олією, який, на мою думку, чинити потужний вплив в рамках цілісної терапії. Покійний цілитель Едгар Кейсі був першим, хто пропагував використання в лікувальних цілях компресів з касторової олією. Подібне застосування потім було досліджено доктором Вільямом МакГреем в Феніксі, штат Арізона.
МакГрей, лікар первинної медичної допомоги і послідовник вчення Кейсі, каже, що при правильному використанні компреси з касторової олією можуть надати імунній системі значно допомогу.
Касторове масло можна використовувати для родозміцнення — но потрібна гранична обережність
Інше популярне традиційне використання касторової олії – це використовувати його для родозміцнення. Провівши дослідження на мишах, було виявлено, що рицинолеінова кислота змушує скорочуватися кишечник і матку, що потім може призвести до родозміцнення. Дослідження продемонструвало, що серед 100 досліджуваних вагітних жінок у понад половину групи, які отримали рицинова олія, протягом 24 годин почалася скорочувальна діяльність матки. Тім не менш, з-за потенційно шкідливих побічних ефектів я не раджу використовувати масло таким чином.
Одне дослідження, проведене в 2001 році, показало, що всі вагітні жінки, які брали рицинова олію, відчували нудоту після її прийому. В іншому дослідженні також було продемонстровано, що викликані касторової олією скорочення можуть призвести до вивільнення меконію (перший стільця немовляти) прямо в утробі, що піддає дитину ризику мекониевой аспірації, яка може призвести до дихальної недостатності у новонароджених. На думку авторів дослідження:
«Більшість побічних ефектів, викликаних прийомом касторової олії – це втома, нудота, блювання і пронос. Крім того, використання касторової олії вплинуло на оцінку стану новонародженого за шкалою Апгара протягом першої хвилини … Дуже важливо, щоб перед яким-небудь прийомом касторової олії жінки отримували від акушерки або повитухи відповідну дозу».
Чи Знали ви, що насіння касторової дерева містять смертельні компоненти?
Незважаючи на потенційно цілющі властивості, необхідно знаті, що касторове дерево також містить сильнодіючий отрута під назвою рицин. Він був виявлений в сирих плодах рицини і «суміші», отріманої після обробки касторової олії; при попаданні в організм через ніс і рот, а також через внутрішньовенне переливання, рицин запобігає синтез білка і знищує клітини.
Рицин настільки сильним речовина, що проковтування або вдихання всього лише 1 міліграма може призвести до фатальних наслідків, тобто проковтування чотирьох — восьми насіння рицини може призвести до смерті. Протиотрути не існує, тому рицин навіть використовують у складі хімічної зброї.
Тім не менш, так як рицин видаляється з насіння в процесі виробництва касторової олії, вам не потрібно турбуватися про те, що ви їм можете отруїтися. Підсумковий звіт журналу The International Journal of Toxicology щодо касторової олії підтверджує відсутність небезпеки отруєння, так як рицин не входити в касторове масло, тому його можна сміливо додавати в косметичну продукцію.
Використовуйте касторове масло, але пам ” ятайте про можливі побічні ефекти
Як і у випадку застосування будь-якого рослинного масла я рекомендую обережне використання касторової олії з-за ймовірних негативних побічних ефектів. У людей з чутливою шкірою можуть виникнути алергічні реакції при локальному нанесенні масла, тому перед використанням я раджу провести патч-тест; для цього рясно покрийте маслом великі ділянки шкіри.
Якщо ви збираєтеся приймати масло всередину, пам ” ятайте, що рицинолеиновая кислота подразнює слизову оболонку кишечнику, що полегшує стан при запорі. Тім не менш, масло може також призвести до шлунково-кишкових розладів і дискомфорту, а також викликати запаморочення і нудоту. Тому, якщо ви страждаєте від будь-яких проблем з травленням (синдром подразненого кишківника, виразки, судоми, дивертикуліт, коліт або геморой), я раджу утриматися від використання цієї олії. Ті, хто недавно переніс операцію, також повинні утриматися від використання касторової олії.
І нарешті, переконайтеся, що ви купуєте органічне касторове масло від авторитетного виробника. Більша частина комерційного касторової олії, що продається в магазинах, отримують з бобів рицини, які, можливо, обприскували великою кількістю пестицидів або обробляли розчинниками та іншими хімічними забруднювачами, які негативно впливають на його корисні компоненти і навіть можуть забруднити сама олія