Авторські статтіЗдоров'я

Як стан зубів впливає на все тіло

Краніальні остеопати вважають, що між остеопатією і стоматологією існують важливі взаємозв’язки: стан ротової порожнини і зубів надають саме безпосередній вплив на все тіло.

Особа складається з великої кількості різних кісток. Деякі з цих кісток дуже чутливі і складним чином пов’язані між собою.

Краніальна остеопатія і стоматологія — важливе поєднання

Всі кістки обличчя, як і ті, що складають іншу частину черепа, здійснюють регулярні руху у відповідності з ледь помітним ритмом. Краніальні остеопати дотримуються думки, що це рух відіграє важливу роль в дренуванні синусів і вільне проходження повітря через ніс.

Травма може призводити до обмежень нормального руху кісток і надавати сильний вплив на все тіло. Однією з найпоширеніших причин травми є лікування зубів.

Далі наведені основні (зубні) причини особового стресу.

Видалення зубів

Сили, прикладені при видаленні зубів, можуть передаватися на суглоби в окремих чутливих лицьових кістках. Це може ускладнювати і порушувати їх нормальний рух.

Поширені симптоми:

Проблеми синусів і вух, головні болі, мігрені, біль у шиї та нижньої частини spini.

Біль і чутливість після видалення може призводити до того, що одна сторона рота не використовується для жування, що, в свою чергу, веде до неправильного прикусу, результатом якого є напруга ділянок обличчя, голови та шиї. Така ситуація може зберігатися в разі відсутності зубів, особливо, якщо відсутній більше одного зуба.

Протези та пластини

Верхня пластина або зубний протез створюють ефект жорсткого змикання кісток верхньої щелепи, в результаті якого їх природне рух припиняється або серйозно обмежується.

Поширені симптоми:

  • головні болі;
  • застійні синуси;
  • проблеми вухан.

Профілактика:

Знімайте пластини і зубні протези на ніч, даючи на кілька годин свободу лицьовим структурам.

Втрата зуба, по суті, є втратою лицьової кістки. Важливо, щоб між верхньою і нижньою щелепою підтримувалася правильна відстань. У разі неправильного висоти зубів відбувається руховий дисбаланс мязів щелепи, а також відзначається напруження в області обличчя і щелеп.

Відсутність задніх зубів

Трапляється, що люди втрачають всі задні зуби, і у них залишаються тільки різці. Якщо не носити протези, відкушування і пережовування їжі здійснюється тільки передніми зубами.

Це призводить до дуже сильного навантаження на структури голови і шиї. Майже завжди це призводить до сильного напруження шиї, викликає головні болі і болі в шиї.

Брекет-системи і ортодонтична корекція

Ортодонтичне лікування робить дуже сильний вплив на функції людини, що відбивається на всьому тілі. Кістки зазнають сильного стресу під час ортодонтичної корекції зубів. Це обмежує або припиняє нормальний рух лицьових кісток і може викликати напругу в голові і шиї. Часом це також впливає на положення голови і шиї і веде до проблем в усьому тілі.

Поширені симптоми:

  • головні болі;
  • клацання в щелепи;
  • больові відчуття в суглобах;
  • дратівливість;
  • знижена здатність концентруватися;
  • болі в шиї;
  • скелетно-м язові дисфункції.

Після зняття брекет-систем перераховані проблеми не завжди зникають і часто діагностуються остеопатії через багато років у дорослих.

Остеопатичне лікування рекомендується проводити ДО встановлення брекет-системи, щоб максимально знизити існуючі напруги; ПІД ЧАС носіння брекет-системи, щоб допомогти тілу пристосуватися до додаткового навантаження, особливо після підтяжки брекета; а також ПІСЛЯ зняття брекет-системи, щоб виявити можливі довготривалі ефекти.

Мости

Мости, як правило, не порушують механіки. Виняток становить серединний міст через два верхніх передніх зуба. У цьому випадку кістки верхньої щелепи постійно скріплені разом, що перешкоджає нормальному руху кісток.

Поширені симптоми:

Стрес, викликаний серединним мостом, проявляється у всіх областях тіла.

Будь-які симптоми, включаючи головний біль проблеми з синусами і вухом, болі в шиї і спині, і навіть болі в колінах і ступнях.

Клацання в щелепи

Біль та клацання у скронево-нижньощелепному суглобі зустрічаються досить часто. Для цього може бути багато причин, в тому числі стрес і напруження в голові, обличчі, зубах.

Бруксизм (скреготіння зубами)

Багато людей скрегочуть зубами уві сні або стискують щелепи, концентруючись або відчуваючи емоції. У дітей нічний скрегіт зубами може бути результатом стиснення у голові або лицьової частини внаслідок родової травми.

Поширені симптоми:

напруга, чутливість і дратівливість лицьових м язів, м язів шиї і голови.

Краніальна остеопатія і стоматологія – важливе поєднання

Після прочитання цієї статті у багатьох може скластися враження, що лікування зубів потрібно уникати. Це зовсім не так.

У більшості випадків лікування зубів здійснюється з мінімальним вторгненням в механіку людини. Разом з тим, наведена інформація підкреслює важливий зв’язок між дисфункціями в результаті лікування зубів та проблемами, якими займаються остеопати.

Очевидно, що при наявності проблем з зубами, що характеризуються постійним погіршенням ситуації і стресу, важливо звертатися до стоматолога. Краніальна остеопатія, у свою чергу, покликана допомогти розібратися і скорегувати супутні дисфункції

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України