Економіка

НАТО замовило ремонт афганських гелікоптерів Мі-17 на заводі «Авіакон»

Афганський гелікоптер Мі-17 під час ремонту на заводі «Авіакон» Фото від пресслужби підприємства

Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA) замовило ремонт гелікоптерів Мі-17 на Державному підприємстві «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» в інтересах армії Афганістану.

На підприємстві вже закінчується ремонт Мі-17В-5 за цим контрактом, який укладено за участі Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт».

Технічне приймання та пред’явлення гелікоптера Національному повітряному корпусу Афганістану заплановано в другій декаді липня.

«На даний час, після проведеного складання та відпрацювання систем, закінчується етап підготовки вертольота до проведення наземних та льотних випробувань. Роботи ведуться з дотриманням графіку ремонту під контролем представників NSPA», – повідомили у пресслужбі.

У 2011 році США замовило в Росії 63 багатоцільових гелікоптери Мі-17В-5 для потреб Національному повітряному корпусу Афганістану на загальну суму у 1,3 млрд доларів.

Агентство НАТО замовило ремонт гелікоптерів Мі-17 на заводі «Авіакон»

Гелікоптер Мі-17В-5 (бортовий номер «726»), побудований на ВАТ «Казанський вертолітний завод» для ВПС Афганістану. 2012 рік / Фото: Руслан Алієв

Станом на 2014 рік Росія виконала свої зобов’язання за контрактом.

Після російської агресії проти України у 2014 році США відмовились від подальших закупівель російських авіаційних машин.

Так само через Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA) було припинено технічне обслуговування придбаних гелікоптерів у Росії на користь країн учасників Альянсу.

Минулого року російська компанія «Вертолеты России» звинуватила Україну у «незаконному ремонті» афганських гелікоптерів Мі-17В-5.

За їх даними до України доставили два афганські гелікоптери для ремонту на авіазаводах у Конотопі (ДП «Авіакон») та у Запоріжжя («Мотор Січ»).

Агентство НАТО замовило ремонт гелікоптерів Мі-17 на заводі «Авіакон»

Ударний гелікоптер Мі-25 у бойовому камуфляжі ВПС Перу

Росіяни заявили, що українські підприємства не можуть проводити ремонт через не залучення представників розробника – «НЦВ Миль и Камов», за такої ж аргументації вони нещодавно призупинили підписання угоди між Перу та Україною на ремонт ударних гелікоптерів Мі-25.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України