Економіка

НАТО замовило ремонт афганських гелікоптерів Мі-17 на заводі «Авіакон»

Афганський гелікоптер Мі-17 під час ремонту на заводі «Авіакон» Фото від пресслужби підприємства

Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA) замовило ремонт гелікоптерів Мі-17 на Державному підприємстві «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» в інтересах армії Афганістану.

На підприємстві вже закінчується ремонт Мі-17В-5 за цим контрактом, який укладено за участі Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт».

Технічне приймання та пред’явлення гелікоптера Національному повітряному корпусу Афганістану заплановано в другій декаді липня.

«На даний час, після проведеного складання та відпрацювання систем, закінчується етап підготовки вертольота до проведення наземних та льотних випробувань. Роботи ведуться з дотриманням графіку ремонту під контролем представників NSPA», – повідомили у пресслужбі.

У 2011 році США замовило в Росії 63 багатоцільових гелікоптери Мі-17В-5 для потреб Національному повітряному корпусу Афганістану на загальну суму у 1,3 млрд доларів.

Гелікоптер Мі-17В-5 (бортовий номер «726»), побудований на ВАТ «Казанський вертолітний завод» для ВПС Афганістану. 2012 рік / Фото: Руслан Алієв

Станом на 2014 рік Росія виконала свої зобов’язання за контрактом.

Після російської агресії проти України у 2014 році США відмовились від подальших закупівель російських авіаційних машин.

Так само через Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA) було припинено технічне обслуговування придбаних гелікоптерів у Росії на користь країн учасників Альянсу.

Минулого року російська компанія «Вертолеты России» звинуватила Україну у «незаконному ремонті» афганських гелікоптерів Мі-17В-5.

За їх даними до України доставили два афганські гелікоптери для ремонту на авіазаводах у Конотопі (ДП «Авіакон») та у Запоріжжя («Мотор Січ»).

Агентство НАТО замовило ремонт гелікоптерів Мі-17 на заводі «Авіакон»

Ударний гелікоптер Мі-25 у бойовому камуфляжі ВПС Перу

Росіяни заявили, що українські підприємства не можуть проводити ремонт через не залучення представників розробника – «НЦВ Миль и Камов», за такої ж аргументації вони нещодавно призупинили підписання угоди між Перу та Україною на ремонт ударних гелікоптерів Мі-25.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh