Наслідки дизельгейту: ціна паладію піднялася вище 1000$ вперше за 16 років

Згідно з даними європейських автомобільних та ділових видань, ціна паладію вперше з 2001 зросла до позначки в 1000 доларів за унцію (29,8 грама). Відзначається, що даний метал використовується для створення спеціальних каталізаторів, що використовуються в пристроях контролю рівня шкідливих викидів в автомобілях.

Європейські експерти повідомили, що продажі легкових автомобілів у всьому світі продовжують зростати – тільки в Китаї у вересні нинішнього року було реалізовано 2 700 000 нових машин, що на 5,8% більше, ніж у вересні минулого року. Фахівці відзначили, що саме цей фактор став основною причиною зростання світових цін на паладій, який необхідний при виробництві сучасних автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

Не секрет, що сучасні моделі з бензиновими і дизельними моторами на ринку Європи стикаються з жорсткими екологічними вимогами, а спеціальні пристрої для очищення викидів провадяться при використанні цілого ряду деталей з паладію.

Згідно з прогнозом експертів компанії UBS, в 2017 році світова автомобільна промисловість зіткнеться з різким дефіцитом паладію, запаси якого оцінюються у 830 000 унцій. Крім того, вартість паладію в 2016 році обігнала вартість платини, необхідної для виробництва дизельних каталізаторів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh