АвтоновиниАвторські статті

Наслідки дизельгейту: ціна паладію піднялася вище 1000$ вперше за 16 років

Згідно з даними європейських автомобільних та ділових видань, ціна паладію вперше з 2001 зросла до позначки в 1000 доларів за унцію (29,8 грама). Відзначається, що даний метал використовується для створення спеціальних каталізаторів, що використовуються в пристроях контролю рівня шкідливих викидів в автомобілях.

Європейські експерти повідомили, що продажі легкових автомобілів у всьому світі продовжують зростати – тільки в Китаї у вересні нинішнього року було реалізовано 2 700 000 нових машин, що на 5,8% більше, ніж у вересні минулого року. Фахівці відзначили, що саме цей фактор став основною причиною зростання світових цін на паладій, який необхідний при виробництві сучасних автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

Не секрет, що сучасні моделі з бензиновими і дизельними моторами на ринку Європи стикаються з жорсткими екологічними вимогами, а спеціальні пристрої для очищення викидів провадяться при використанні цілого ряду деталей з паладію.

Згідно з прогнозом експертів компанії UBS, в 2017 році світова автомобільна промисловість зіткнеться з різким дефіцитом паладію, запаси якого оцінюються у 830 000 унцій. Крім того, вартість паладію в 2016 році обігнала вартість платини, необхідної для виробництва дизельних каталізаторів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України