Духовне

«Наше завдання – зберегти в дітей українську ідентичність», – о. Марко Семеген на завершення навчання в недільній катехитичній школі в Римі

У недільній катехитичній школі «Свята Софія» в Римі, що діє в межах однойменного прокатедрального собору УГКЦ, 23 травня відбулося традиційне урочисте завершення навчального року.

«Наше завдання - зберегти в дітей українську ідентичність», - о. Марко Семеген на завершення навчання в недільній катехитичній школі в Римі

Діти разом зі своїми батьками молилися на Божественній Літургії, після цього відбувся концерт, тематикою якого стало плекання любові й пошани до української мови, збереження родинних цінностей.

На початку концертної імпрези українські діти присвятили кілька віршів своїм матерям. Після цього була інсценізація «Бабуся й онучка», у якій були представлені можливі наслідки незнання рідної мови. Відтак діти подарували своїм матусям зроблені власноруч листівки, які готували в останні два тижні.

До слова, недільна катехитична школа «Свята Софія» діє давно в Римі і вона переживала різні періоди свого розвитку. У той час, коли прокатедральний собор Святої Софії реставрували (2011 рік), діяльність школи перенеслася до храму Святих мучеників Сергія і Вакха УГКЦ, розташованого в самому серці Риму. У 2012 році, з відновленням богослужінь в соборі  Святої Софії, розпочався новий етап діяльності школи. «Цьогорічна чисельність записаних учнів на навчання в недільній школі налічувала близько 75 дітей. Учителі школи – дуже віддані, адже працюють на волонтерських засадах, а ми з о. Дмитром Кудіним, провадимо душпастирський нагляд й опіку за вихованцями, – розповів о. Марко Семеген, ректор прокатедрального собору Святої Софії в Римі, голова товариства «Свята Софія. – Насправді, наші вчителі, окрім катехизмових правд, навчають дітей і поваги до української мови, культури й історії». Під час навчального року школярі навчаються плекати повагу й любов до української культури також і в практичний спосіб: малюють писанки, перед святом Миколая печуть «миколайчики», перед Різдвом вчяться варити кутю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України