Техно

NASA відкладає вихід астронавтів МКС у відкритий космос через уламки

NASA відклало вихід у відкритий космос двох астронавтів за межі Міжнародної космічної станції лише за кілька годин до його початку після того, як отримало попередження про те, що сміття пройде поблизу станції.

У короткій заяві, опублікованій на початку 30 листопада, NASA зазначило, що «сповіщення про сміття», отримане ввечері 29 листопада, спонукало агентство відкласти вихід у відкритий космос астронавтів Тома Маршберна та Кайли Баррон, який мав початися приблизно о 7 годині. :10 ранку за східним часом. Вони планували замінити антену S-діапазону на фермі станції, яка нещодавно втратила здатність передавати дані.

«Через відсутність можливості належним чином оцінити ризик, який це може становити для астронавтів, команди вирішили відкласти вихід у відкритий космос до отримання додаткової інформації», – йдеться у заяві NASA. Агентство не вказало ні про які уламки, ні про час і відстань найближчого підходу до станції.

Оголошення було повідомлене через кілька годин після того, як менеджери станцій NASA, говорячи на брифінгу для ЗМІ про вихід у відкритий космос, зменшили ризик, який створюю уламки, утворені в результаті випробування російської протисупутникової зброї на початку 15 листопада. Це випробування утворило тисячі уламків, що змусило екіпажі МКС до укриття у своїх транспортних засобах «Союз» і Crew Dragon протягом кількох годин одразу після випробування.

«Коли МКС пройшла через орбіту уламків, у нас була підвищена занепокоєність протягом приблизно 24 годин після події», — сказала Дана Вейгел, заступник менеджера програми NASA ISS, на брифінгу 29 листопада. «З того часу сміття розсіялося ще трохи».

Що стосується станції в цілому, вона сказала, що фонове середовище уламків вдвічі більше, ніж було до тесту. Однак у небезпеці для скафандрів переважають дуже дрібні уламки, насамперед мікрометеороїди. Вона сказала, що ризик для костюмів збільшився лише приблизно на 7% через тест ASAT, заснований на моделюванні. Ризик для астронавтів «впадає в сферу того, що ми мали на виході з простору повітря протягом останніх кількох років».

Пізніше Вейгель сказав, що конкретні ризики для костюмів стосуються уламків, що проникають в костюм, але не обов’язково «катастрофічного» проникнення. Базовий ризик такої події становить 1 до 2700 протягом стандартного вихідного виходу, який триває шість з половиною годин.

Менеджери станцій модифікували вихід у відкритий космос, зменшивши кількість «випереджальних» завдань, доступних для виконання астронавтами, якщо вони завершили роботу з антеною достроково. Ці завдання, зняті з виходу в відкритий космос, включали прокладку кабелю Ethernet і відкручування болтів для запасного азотного резервуара, діяльність, за словами NASA, може бути відкладена на наступні виходи в відкритий космос.

«Оскільки ми повинні були прийняти рішення щодо вмісту EVA пару тижнів тому, і у нас не було всіх даних оцінки, ми ще не розуміли, що таке збільшення ризику для навколишнього середовища», – сказав Вейгель. «Ми були консервативні у видаленні речей з виходу в космос».

Вона додала, що загалом програма станції має справу з 1700 новими об’єктами, які відстежуються після тесту ASAT. «Потрібно кілька місяців, щоб усе це зареєструвати та включити в наші звичайні процеси відстеження сміття», — сказала вона.

Цифра 1700 є першим оновленням від урядового агентства США щодо кількості відстежених уламків з моменту первинних заяв Космічного командування США 15 листопада про те, що воно відстежує понад 1500 уламків, утворених у результаті знищення космічного корабля Cosmos 1408. Космічне командування не відповіло на запит від 22 листопада про оновлення кількості уламків, які вони відстежували під час цього тесту.

Сенатські листи

Збиття росіянами свого супутник 15 листопада викликав написання листів від двопартійного керівництва Комітету з торгівлі Сенатом. В одному листі від 29 листопада, адресованому віце-президенту Камали Харріс, Гарріс просив розглянути це питання під час засідання Національної космічної ради 1 грудня.

«Ми просимо, щоб на найближчому засіданні Національної космічної ради ви виступали за узгодження пріоритетів космічної стійкості та діяльності федерального уряду та працювали над розвитком міжнародного діалогу щодо норм відповідальної поведінки в космосі», – йдеться у листі, підписаному сенатором Марією. Кентвелл (D-Wash.), Роджер Вікер (R-Miss.), Джон Хікенлупер (D-Colo.) і Синтія Луміс (R-Wyo.) Кентвелл і Вікер є головою та першим членом, відповідно, повного комітету, в той час як Хікенлупер і Лумміс є головою та першим членом відповідно до його космічного підкомітету.

Білий дім не розкрив деталей події які відбудуться 1 грудня. Прес-секретар Білого дому підтвердив 29 листопада, що зустріч все ще триває, але жодної публічної інформації про зустріч, включаючи порядок денний та учасників, не було оприлюднено станом на початок 30 листопада.

У другому листі, також від 29 листопада, сенатори поставили міністру торгівлі Джіні Раймондо запитання щодо роботи департаменту з управління космічним рухом (STM).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України