Техно

NASA співпрацюватиме з косметологіною компанією з метою дослідження мікроорганізмів, які перероблятимуть пластикові відходи

CASIS та Estée Lauder шукають дослідження мікрогравітації щодо пластикових альтернатив

 Центр розвитку науки в космосі (CASIS) 28 жовтня оголосив про плани співпрацювати з Estée Lauder, брендом по догляду за шкірою та косметикою, щоб залучити проекти щодо мікрогравітації, спрямовані на зменшення пластикових відходів

У рамках ISS National Lab Sustainability Challenge: Beyond Plastics, CASIS шукає прикладні дослідження та проекти демонстрації або дозрівання технологій, які б використали переваги унікального середовища Національної лабораторії ISS, якою CASIS керує. Estée Lauder планує надати фінансування для підтримки одного або кількох проектів польотів.

Sustainability Challenge зосереджено на зусиллях щодо розробки, тестування або зрілості продуктів і процесів, щоб зменшити кількість пластикових відходів, пошук альтернатив нафтохімічній сировині та скорочення виробництва первинного пластику.

«Було показано, що вплив мікрогравітації змінює експресію генів мікроорганізмів, що часто призводить до більш високої швидкості росту та посилення метаболізму», — сказав SpaceNews електронною поштою Райан Рівз, директор програми CASIS з передових матеріалів. «Використання цих ефектів, викликаних мікрогравітацією, може забезпечити шляхи використання мікроорганізмів як живих заводів для біополімерів у космосі», які є полімерами, що виробляються клітинами живих організмів.

Рівз процитував звіт про виробництво біополімерів, який показав, що бактерії починають виробляти біополімер відразу після впливу змодельованої мікрогравітації. Експеримент задокументував підвищену біоактивність порівняно зі зразком, підданим впливу 1 г.

«Дослідники могли б займатися виробництвом біополімерів у космосі, вивчати механізми та біологічні шляхи для покращення виробництва біополімерів на землі або відправляти мікроорганізми під вплив мікрогравітації та повертати їх на Землю для виробництва біополімерів», – сказав Рівз. «Вплив мікрогравітації та радіаційних умов у космосі призвів до створення штамів мікроорганізмів, які демонструють посилений метаболізм, навіть коли штами повертаються на Землю».

Дослідники також можуть вирішити вивчати каталізатори.

«Було показано, що мікрогравітація змінює кристалічну структуру деяких матеріалів, що може призвести до нових каталізаторів», — сказав Рівз.

Нові каталізатори будуть необхідні для виробництва мономерів і хімічної сировини, крім нафтохімічних, сказав Рівз. Каталізатори також необхідні для розщеплення перероблених полімерів на базові мономери для повторного циклу для виробництва більш цінних полімерних матеріалів, додав він.

Національна лабораторія МКС провела семінар у 2019 році, щоб обговорити, як орбітальна лабораторія може підтримати зусилля з боротьби з пластиковим забрудненням Землі. Новий виклик Sustainability Challenge ґрунтується на рекомендаціях семінару.

«Ми дуже пишаємося тим, що є партнером у фінансуванні цього завдання ISS National Lab Sustainability Challenge», — сказав Стефан де Ла Фавері, президент групи компаній Estée Lauder. «Ми сподіваємося, що цей виклик дасть дослідникам можливість представити новаторські концепції, які можуть одного дня в найближчому майбутньому покращити навколишнє середовище Землі».

10 листопада Національна лабораторія ISS проведе вебінар, на якому буде роз’яснено тематичні питання щодо сталого розвитку. Другий вебінар, який відбудеться 17 листопада, буде присвячений процесу подачі заявок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України