Техно

NASA просить надати інформацію про варіанти перезавантаження Хаббла

22 грудня NASA опублікувало запит на інформацію, запитуючи у компаній, як вони здійснять перерозгін космічного телескопа Хаббла, зазначивши, що компанії повинні будуть покрити витрати на таку місію як демонстрацію своїх можливостей. Авторство: NASA

NASA шукає від промисловості концепції щодо того, як вони могли б відновити орбіту космічного телескопа Hubble, що свідчить про те, що агентство дивиться не тільки на SpaceX на будь-яку місію, щоб продовжити термін служби орбітальної обсерваторії.

22 грудня NASA опублікувало запит на інформацію (RFI), у якому запитало промисловість, як вони продемонструють можливості обслуговування комерційних супутників, піднявши орбіту Хаббла. Агентство заявило, що шукає технічну інформацію про те, як компанія виконуватиме місію, ризики та ймовірність успіху.

NASA підкреслило в RFI, що не планує закуповувати місію для перерозгону Хаббла. «Очікується, що партнери візьмуть участь і візьмуть участь у цій місії без обміну коштами», — зазначено в документі, а компанії відповідатимуть за витрати на місію.

У RFI NASA заявило, що його зацікавленість у демонстрації перерозгону Хаббла є частиною ширших зусиль із підтримки супутникового обслуговування, включно зі старими урядовими супутниками. «З огляду на зростання комерційної космічної галузі, яка розвиває та розвиває космічні технології та можливості, NASA прагне співпрацювати з комерційними структурами, щоб продемонструвати можливості для роботи та надання послуг у космосі».

Однак цей RFI з’явився майже через три місяці після того, як агентство оголосило про угоду про Космічний акт зі SpaceX щодо вивчення місії Crew Dragon до Хаббла з метою її перерозгону та, можливо, обслуговування обсерваторії. Запропонована місія може бути проведена в рамках програми приватних місій астронавтів Polaris, яку фінансує мільярдер Джаред Айзекман.

У той час офіційні особи NASA заявили, що готові до подібних угод з іншими компаніями. «Ми в NASA розглянемо будь-який або всі варіанти, які відповідають інтересам платника податків», — сказав Томас Зурбухен, асоційований адміністратор NASA з науки, у вересні у розмові з журналістами про угоду SpaceX, коли його запитали, як NASA розглядатиме інші супутники. варіанти обслуговування.

Однак до випуску RFI не існувало офіційного механізму розгляду цих варіантів. NASA лише повідомило, що його робота зі SpaceX є «неексклюзивною» і що інші компанії можуть запропонувати подібні дослідження.

У заяві від 22 грудня NASA заявило, що дослідження SpaceX «триває», але не надало інших оновлень. Згідно з текстом угоди, початковий проект «короткої інформації» про дослідження мав бути розроблений через вісім тижнів, а остаточна версія — через 24 тижні.

«Пропоноване дослідження дасть цінну інформацію про існуючі комерційні можливості, дозволяючи NASA приймати важливі програмні рішення щодо «Хаббла» та інших навколоземних супутників NASA», — зазначено в Угоді про космос. «Дослідження також дозволить SpaceX краще зрозуміти унікальні технічні проблеми, пов’язані з місіями позакорабельного обслуговування, особливо для застарілих активів із унікальними обмеженнями місії».

NASA встановило крайній термін для відповіді на RFI 24 січня. Він не вказав, коли він може вирішити, як продовжити будь-яку спробу перерозгону Хаббла, але зазначив у RFI, що орбіта Хаббла, за прогнозами, зменшиться до висоти 500 кілометрів приблизно до 2025 року, «у цей момент існує ризик того, що зустріч було б складніше». За прогнозами, Хаббл знову увійде в середину 2030-х років, якщо його орбіта не підвищиться.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України