Техно

Eutelsat отримує фінансовий удар від телевізійних санкцій проти Росії та Ірану

Французький супутниковий оператор Eutelsat заявив 22 грудня, що може втратити до 15 мільйонів євро (16 мільйонів доларів) річного доходу від обмеження трансляції в росії та Ірані, щоб дотримуватися санкцій.

Ця сума становить 2,2% від доходів від мовлення, про які Eutelsat повідомила за попередній фінансовий рік до кінця червня 2022 року, або 1,3% від загального доходу для компанії, яка розвиває свій бізнес підключення, оскільки широкий ринок супутникового телебачення поступово занепадає.

Оператор заявив, що наразі він «припинив будь-яку участь у трансляції» трьох російських пропагандистських каналів і припинив усі трансляції, пов’язані з мовленням Іранської Республіки (IRIB), контрольованою державою медіакомпанією.

«Eutelsat також переконався, що він не бере участі в трансляції RT News у Росії», — йдеться в повідомленні Eutelsat, посилаючись на телевізійну мережу, яка фінансується російським урядом.

За даними Eutelsat, ці заходи скоротять доходи за фінансовий рік до кінця червня на 10-15 мільйонів євро.

Зараз Eutelsat очікує, що доходи за цей фінансовий рік становитимуть від 1,14 до 1,2 мільярда євро.

Компанія заявила, що дотримання міжнародних санкцій проти Ірану та Росії також призведе до скорочення від 15 до 20 мільйонів євро річної EBITDA або прибутку до сплати відсотків, податків, амортизації та амортизації.

Телерегулятор Франції дав Eutelsat тиждень, щоб припинити трансляцію російських телеканалів «Россия 1», «Первый канал» і НТВ 14 грудня після європейських санкцій, пов’язаних із висвітленням війни Росії в Україні.

Eutelsat розповсюджував ці канали через пропускну здатність, орендовану у трьох супутників, які експлуатує російська ГКПЦ: Експрес-АМУ1 (комерційно відомий як Eutelsat 36C), Експрес АТ1 і Експрес АТ2.

«Eutelsat змінив законодавчу базу своєї діяльності в росії, щоб гарантувати, що канали, які потрапили під санкції, більше не використовують жодну орендовану потужність Eutelsat», — сказала SpaceNews прес-секретар Eutelsat Аніта Балтагі.

росія все ще може транслювати канали, які перебувають під санкціями Європейського Союзу, через пропускну здатність, яку вона контролює, на цих та інших супутниках.

Що стосується Ірану, Балтагі сказав, що Eutelsat має «прямий контракт» з IRIB на використання потужностей Hotbird, супутника, який повністю належить французькому оператору.

Європейський Союз виділив IRIB у раунді санкцій 12 грудня після жорстокого придушення великого руху протесту жінок в Ірані.

«IRIB несе відповідальність за виробництво та трансляцію вимушених зізнань затриманих, у тому числі журналістів, політичних активістів та осіб, які належать до курдської та арабської меншин, порушуючи тим самим міжнародно визнані права на справедливий суд і належну правову процедуру», — заявила Рада Європейського Союзу. .

Таким чином, IRIB несе відповідальність за серйозні порушення прав людини в Ірані».

IRIB контролює Press TV, іранський канал новин, який раніше був об’єктом європейських санкцій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України