Авторські статтіНовини

NASA помилково продала сумку для збору місячних зразків

Американське космічне агентство NASA помилково віддало на аукціон мішок, у який збирався місячний грунт під час місії «Аполлон-11». Предмет, який є дуже цінним артефактом і частиною історії США пішов з молотка. Більш того, покупець віддав за мішок всього тисячу доларів. Коли в NASA зрозуміли, що сталося, вирішили повернути втрачене і не обійшлося без суду.

Мова йде про невеликий мішок зробленоий із спеціальної тканини. Для зручності користування, на ньому є блискавка, на зразок тієї, що вшивається в звичайну куртку чи інший вид одягу. Цей предмет у 1969 році разом з астронавтами відправився на Місяць, де Ніл Армстронг зібрав у нього перші зразки місячних порід, які згодом доставили для вивчення на Землю.

Ніхто і подумати не міг, що річ, яка є для американців справжнім національним надбанням, не буде лежати під склом у музеї, а піде з молотка і спровокує судову тяганину. Відомо, що жінка з Іллінойсу купила мішок за тисячу доларів на урядовому аукціоні і тепер вона відстоює свої права на придбаний артефакт, стверджуючи, що вона нічого не порушила і її повинні залишити в спокої. Проте NASA, судячи з усього, це не хвилює, так як прокуратура США по округу Канзас вже подала позов з вимогою повернути річ агентству.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України