Техно

NASA планує запуск “Артеміди -1” не раніше лютого

Представники NASA заявили, що зараз вони націлені не раніше лютого на запуск «Артеміди -1»

У розмові з журналістами 22 жовтня представники агентства заявили, що завершили встановлення космічного корабля “Оріон” на верхній частині системи запуску, завершивши збірку ракети для запуску “Артеміди -1”. Космічний корабель був перенесений над будівлею  (VAB) у космічному центрі Кеннеді 19 жовтня.

«Завершення укладання є дійсно важливою віхою. Це свідчить про те, що ми на початковій стадії до місії», – сказав Майк Сарафін, менеджер місії Artemis 1 у штаб-квартирі NASA.

Завершений етап буде проходити випробування всередині VAB, перш ніж його випустять на стартовий комплекс 39B наприкінці цього року, сказав Том Уітмайер, заступник адміністратора НАСА. Очікується, що на початку січня відбудеться генеральна репетиція, де основний етап SLS заправляється і пройде практичний зворотний відлік, який зупиняється лише на момент запалювання чотирьох двигунів RS-25. Потім ракета повернеться до VAB для остаточної підготовки, перш ніж повернутися до майданчика для запуску.

Сарафін сказав, що період запуску Artemis 1 триватиме з 12 по 27 лютого. Запуск 12 лютого, перша можлива дата, відбудеться о 17:56. Додаткові можливості запуску з 12 по 27 березня та з 8 по 23 квітня.

Вікна запуску регулюються продуктивністю SLS. «Це дійсно пов’язано з трьома тілами, з якими ми маємо справу», включаючи транспортний засіб, Землю та Місяць, включаючи обмеження на денне світло Оріона. “На проміжній стадії кріогенного руху ми в певні моменти цього місячного циклу обмежені продуктивністю”.

Спочатку NASA прогнозувало лише один тиждень запуску на місяць. Однак він сказав, що планувальники місій знайшли спосіб подвоїти тривалість періоду, змінивши параметри місії. Якщо запуск відбудеться в першій половині періоду, місія триватиме шість тижнів проти чотирьох тижнів для запусків у другій половині. Різниця, за його словами, полягає в тому, щоб зробити додаткове коло на орбіті, майже прямолінійної ореолу навколо Місяця, що створює бажані умови для посадки.

Брифінг став першим офіційним підтвердженням NASA того, що Artemis 1 цього року не буде запущено.

Наприкінці цього року НАСА публічно заявляло про запуск, хоча останні тижні керівники агентств визнали, що просування до початку наступного року стає все більш вірогідним.

Хоча 12 лютого є найбільш ранньою датою запуску «Артеміди -1», чиновники не встигли взяти на себе зобов’язання до цього дня. Вітмайер сказав, що NASA почекає до закінчення генеральної репетиції, перш ніж призначити офіційну дату запуску. «Ми дійсно хочемо побачити результати цього тесту, подивитись, як у нас справи, чи потрібно щось зробити, перш ніж ми будемо готові до запуску», – сказав він.

Майк Болгер, керівник програми досліджень наземних систем у KSC, сказав, що якщо виправити першу спробу запуску, то до другої спроби буде 48-годинний поворот. Третя спроба запуску відбудеться через 72 години після цього.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України