Техно

NASA втрачає зв’язок із космічним кораблем ICON

Космічний корабель NASA ICON не вийшов на зв’язок із 25 листопада через певну несправність.

Космічний корабель NASA, запущений три роки тому, не мав зв’язку з диспетчерами протягом майже двох тижнів через певну технічну проблему.

7 грудня NASA оголосило, що космічний корабель Ionospheric Connection Explorer (ICON) не “спілкувався” з наземними станціями з 25 листопада. Космічний корабель, запущений у жовтні 2019 року, не мав серйозних проблем, про які NASA повідомляло до цього інциденту.

Втрата контракту призвела б до восьмиденного «таймера втрати команди» на космічному кораблі, змусивши його скинути свої системи через вісім днів. NASA заявило, що йому ще не вдалося відновити контакт із космічним кораблем навіть після завершення цього циклу живлення.

Агентство повідомило, що інженери вважають, що проблема пов’язана з авіонікою або підсистемами зв’язку космічного корабля, але вони мають мало інформації для усунення несправностей. «Наразі команда не може визначити справність космічного корабля, а відсутність сигналу низхідної лінії зв’язку може свідчити про збій системи», — йдеться в повідомленні.

NASA заявило, що виключило можливість пошкодження космічного корабля внаслідок вибуху уламків, зазначивши, що спостереження за космічним кораблем на низькій навколоземній орбіті Мережею космічного спостереження Міністерства оборони показали, що ICON неушкоджений.

Місія ICON вартістю 252 мільйони доларів була розроблена для вивчення взаємодії космічної погоди з земною погодою в іоносфері Землі, щоб краще зрозуміти, що спричиняє зміни в іоносфері. Це включало вимірювання, які показали, що виверження вулкана Hunga Tonga-Hunga Ha’apai у січні 2022 року в Тихому океані мало наслідки, що поширювалися на іоносферу, де порушувалися електричні струми.

ICON завершив свою дворічну первинну місію наприкінці 2021 року та перебував у тимчасовій розширеній місії. ICON буде частиною наступного огляду геліофізичних місій NASA у 2023 році, щоб визначити, чи слід продовжити місію. NASA планує витратити 6,7 мільйона доларів на операції ICON у 2023 фінансовому році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України