Авторські статтіТехно

NASA доставлять на Землю перший в історії зразок породи астероїда

Космічний зонд OSIRIS-Rex вперше в 2023 році доставить на Землю зразки породи з астероїда Бенну. Керівництво НАСА підтверджує, що цей астероїд є самим небезпечним об’єктом в усьому космосі.

8 вересня цього року ракета-носій Atlas V запустить космічний зонд OSIRIS-Rex, який полетить до астероїда. Досягти об’єкта зонд має орієнтовно в 2018 році, і тільки в липні 2020 року він буде мати можливість взяти з астероїда Бенну потрібні зразки.

Нагадаємо, що Бенну – це наближений до Землі невеликий астероїд, що входить в групу Аполлонів, яка була відкрита в 2013 році і, як визначають науковці, в 2169 і 2199 роках може впасти на нашу планету. Хоча ймовірність падіння становить лише 1?4000, навіть таке співвідношення є гіпотетично небезпечним для землян. До речі, назву астероїда було придумано 9-річним хлопчиком, який виграв оголошений серед школярів конкурс і запропонував назвати цей космічний об’єкт в честь пташкиі Бенну, яка вважається уособлює душу Осіріса.

Місію планують досить тривалою. Залишити поверхню астероїда запущений апарат зможе не раніше березня 2021 року. Втім, це не остаточна дата. Виліт зонда з Бенну, можливо, відкладатиметься до весни 2023 року, як зазначив Гордон Джонстон, який очолив цей проект.

Остаточне повернення на Землю, як заявив глава місії OSIRIS-Rex планується на вересень 2023 року. Таким чином, в результаті унікальної місії, здобуті зразки породи з далекого астероїда будуть вперше доставлені на поверхню Землі. Можливо, вивчення астероїда допоможе вченим знайти відповідь, як у майбутньому нашим нащадкам уникнути фатального зіткнення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.