NASA доставлять на Землю перший в історії зразок породи астероїда

Космічний зонд OSIRIS-Rex вперше в 2023 році доставить на Землю зразки породи з астероїда Бенну. Керівництво НАСА підтверджує, що цей астероїд є самим небезпечним об’єктом в усьому космосі.

8 вересня цього року ракета-носій Atlas V запустить космічний зонд OSIRIS-Rex, який полетить до астероїда. Досягти об’єкта зонд має орієнтовно в 2018 році, і тільки в липні 2020 року він буде мати можливість взяти з астероїда Бенну потрібні зразки.

Нагадаємо, що Бенну – це наближений до Землі невеликий астероїд, що входить в групу Аполлонів, яка була відкрита в 2013 році і, як визначають науковці, в 2169 і 2199 роках може впасти на нашу планету. Хоча ймовірність падіння становить лише 1?4000, навіть таке співвідношення є гіпотетично небезпечним для землян. До речі, назву астероїда було придумано 9-річним хлопчиком, який виграв оголошений серед школярів конкурс і запропонував назвати цей космічний об’єкт в честь пташкиі Бенну, яка вважається уособлює душу Осіріса.

Місію планують досить тривалою. Залишити поверхню астероїда запущений апарат зможе не раніше березня 2021 року. Втім, це не остаточна дата. Виліт зонда з Бенну, можливо, відкладатиметься до весни 2023 року, як зазначив Гордон Джонстон, який очолив цей проект.

Остаточне повернення на Землю, як заявив глава місії OSIRIS-Rex планується на вересень 2023 року. Таким чином, в результаті унікальної місії, здобуті зразки породи з далекого астероїда будуть вперше доставлені на поверхню Землі. Можливо, вивчення астероїда допоможе вченим знайти відповідь, як у майбутньому нашим нащадкам уникнути фатального зіткнення.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

thirteen + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh