«Нас повернули до життя» – сім’ї загиблих воїнів АТО про реабілітацію в Гошівському монастирі

До Запоріжжя завітали почесні гості, священики УГКЦ, які вже третій рік поспіль на базі монастиря сестер Пресвятої Родини в c. Гошеві за сприянням та підтримкою Патріарщої Курії УГКЦ, гостинно приймають сім’ї  АТО для реабілітації.

Організація «Родина козацької звитяги» за підтримки облдержадміністрації виступила ініціатором  проведення такого заходу. У форматі «круглого столу» представники Української Греко-Католицької Церкви, о. Руслан П’ястта – голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, о. Ярослав Рохман та о. Ігор Ліпчанський, поділилися досвідом духовно-психологічної реабілітації членів родин загиблих учасників антитерористичної операції з представниками обласної влади, психологами, реабілітологами, лікарями обласних та міських медичних закладів.

Привітала та нагородила гостей грамотами облдержадміністрації за активну громадську позицію та вагомий особистий внесок у волонтерську діяльність щодо надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

– Наскільки приємно, що наша область уже тертій рік поспіль товаришує з Івано-Франківською областю. Вже більше 40 людей – членів сімей загиблих воїнів АТО пройшли курс реабілітації у Гошівському монастирі. Група запорізьких родин у складі 16 осіб була першою, яку змогли прийняти у  монастирі, і відтоді це партнерство, допомога продовжується і нині, – зазначила Зінаїда Бойко.

На початку створення реабілітаційної програми планувалося запрошувати сім’ї постраждалих під час подій Майдану та  «Небесної Сотні». Пізніше, у 2015 році, коли з’явилася потреба у реабілітації воїнів зі Сходу, до Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я Патріаршої Курії УГКЦ, звернувся запорізький військовий з проханням зробити подібний курс для батьків загиблих. На сьогодні, в залежності від категорії, курс поділяється на п’ять видів: призначений для неодружених військовослужбовців, для військовослужбовців із дружинами, для військових медиків, для сімей загиблих (підгрупи для батьків та вдів) та медичних капеланів. Упродовж року у монастирі проводиться до дев’яти курсів з реабілітації. До цього часу було проведено 26 реаблітаційдля військових та дружин, 5 для батьків та вдів загиблих, 2 для військових медпрацівників та 3 для мед капеланів, які душпастирювали у військово-польових госпіталях.

Як зазначив протоієрей Руслан П’яста, група, що працює з приїжджими родинами, складається з двох священиків, двох психологів, масажиста-реабілітолога та координатора.

Джерело: Запорізький департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh