До Запоріжжя завітали почесні гості, священики УГКЦ, які вже третій рік поспіль на базі монастиря сестер Пресвятої Родини в c. Гошеві за сприянням та підтримкою Патріарщої Курії УГКЦ, гостинно приймають сім’ї АТО для реабілітації.
Організація «Родина козацької звитяги» за підтримки облдержадміністрації виступила ініціатором проведення такого заходу. У форматі «круглого столу» представники Української Греко-Католицької Церкви, о. Руслан П’ястта – голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, о. Ярослав Рохман та о. Ігор Ліпчанський, поділилися досвідом духовно-психологічної реабілітації членів родин загиблих учасників антитерористичної операції з представниками обласної влади, психологами, реабілітологами, лікарями обласних та міських медичних закладів.
Привітала та нагородила гостей грамотами облдержадміністрації за активну громадську позицію та вагомий особистий внесок у волонтерську діяльність щодо надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.
– Наскільки приємно, що наша область уже тертій рік поспіль товаришує з Івано-Франківською областю. Вже більше 40 людей – членів сімей загиблих воїнів АТО пройшли курс реабілітації у Гошівському монастирі. Група запорізьких родин у складі 16 осіб була першою, яку змогли прийняти у монастирі, і відтоді це партнерство, допомога продовжується і нині, – зазначила Зінаїда Бойко.
На початку створення реабілітаційної програми планувалося запрошувати сім’ї постраждалих під час подій Майдану та «Небесної Сотні». Пізніше, у 2015 році, коли з’явилася потреба у реабілітації воїнів зі Сходу, до Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я Патріаршої Курії УГКЦ, звернувся запорізький військовий з проханням зробити подібний курс для батьків загиблих. На сьогодні, в залежності від категорії, курс поділяється на п’ять видів: призначений для неодружених військовослужбовців, для військовослужбовців із дружинами, для військових медиків, для сімей загиблих (підгрупи для батьків та вдів) та медичних капеланів. Упродовж року у монастирі проводиться до дев’яти курсів з реабілітації. До цього часу було проведено 26 реаблітаційдля військових та дружин, 5 для батьків та вдів загиблих, 2 для військових медпрацівників та 3 для мед капеланів, які душпастирювали у військово-польових госпіталях.
Як зазначив протоієрей Руслан П’яста, група, що працює з приїжджими родинами, складається з двох священиків, двох психологів, масажиста-реабілітолога та координатора.
Джерело: Запорізький департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю