Новини з Австрії

Наркотики на 16 мільйонів євро: поліція в Австрії розкрила великий наркокартель

Поліція досягла одного з найбільших успіхів у боротьбі з кокаїновою мафією в Австрії. У минулому теж були випадки незаконного обігу наркотиків із Домінікани в Австрії, але ніколи таких масштабів, каже голова бюро боротьби зі злочинами, пов’язаними з наркотиками.

Одним із великих покупцем була лікарка. Дитячий психолог купила два кілограми кокаїну за п’ять років і витратила близько 200 000 євро на свою наркозалежність. Їй скоро доведеться постати перед судом.

Поліція розкрила наркокартель, який за останнє десятиліття доставив 200 кг кокаїну вартістю 16 мільйонів євро для продажу переважно в Австрії. Наркотик прибував із Домініканської Республіки, покупці ж переважно були з Лінця та Відня. 30-річний головний злочинець, який вже перебував під вартою в Австрії за торгівлю наркотиками, був заарештований в аеропорту Мілана в квітні цього року.

Австрієць з домініканським корінням з кінця 2017 року разом із членами своєї сім’ї організовував постачання наркотиків зі своєї батьківщини. Там кокаїн пресували та ховали предмети повсякденного побуту. Вони приходили до Австрії поштою або за допомогою платних кур’єрів.

У 2019 році 1,4 кілограми кокаїну було виявлено у людини, яка прибула з Домініканської Республіки в аеропорту Відня – у висувних ручках його валіз. У березні 2021 року на митниці в аеропорту Лейпцига в Німеччині було вилучено посилку з Домініканської Республіки, в якій були невеликі брелоки для ключів, наповнені наркотиками. Посилка вирушала до Лінца.

Незабаром після цих затримань було зроблено обшуки у 17 квартирах фігурантів справи

Слідчі виявили півкілограма кокаїну та кілька тисяч євро готівкою. Вони допитали близько 100 людей, переглянули 200 000 фотографій та вивчили 15 000 аудіо та відео файлів. Вісім людей зараз перебувають під вартою за незаконний обіг наркотиків.

По матеріалам: https://www.oe24.at/
Фото: © APA/Barbara Gindl

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України