Авторські статтіВійна рф проти України

Напруга на лінії розмежування зростає: бойовики не припиняють провокацій. Фото

96bcf29569b33db1830554655f311ea4На Маріупольському напрямку продовжується активізація провокаційних дій російських найманців. З настанням темряви вони починають вести обстріли по позиціях Українського війська, у тому числі, із заборонених мінськими угодами 82-мм мінометів.

22 листопада бойовики встановили своєрідний «антирекорд» — п’ять разів обстріляли наші позиції в районі населеного пункту Широкине. Обстріл вівся з чотирьох напрямків. Бойовики використовували міномети, великокаліберні кулемети, підствольні та автоматичні гранатомети.

Спільним центром з контролю і координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін було запропоновано встановити «час тиші», але терористи продовжили обстріли, знову використовуючи заборонені міномети.

Судячи з їхніх дій, бойовики навіть не збираються дотримуватися мінських угод. Вдень вони, не приховуючи своїх намірів, здійснюють переміщення техніки та зброї на позиції, укріплюють вогневі точки, а вночі починають вести прицільні обстріли. Українські військові, як правило, спостерігають за їхніми діями і не відкривають вогонь у відповідь, щоб не давати ворогу шансів звинуватити Україну у невиконанні мінських домовленостей. Адже ті тільки на те й чекають. І лише при наближенні терористів до наших позицій по них відкривається прицільний вогонь зі зброї, не забороненої мінськими домовленостями.

В останні дні російські найманці дедалі частіше обстрілюють наші позиції в районі Широкиного з мінометів, які ховають серед будівель цього населеного пункту та у лісосмугах. Після пострілів швидко переміщують міномети на нові позиції. Вогонь ведуть переважно з закритих вогневих позицій, виявити які досить важко.

З кожним днем напруга на лінії розмежування зростає. Бойовики вже ведуть вогонь, навіть не приховуючись від спостерігачів міжнародних місій. І хоча наша головна мета — зберегти крихкий мир, Збройні Сили України готові до того, щоб рішуче зупинити ворога, повернувши в разі необхідності відведене озброєння на колишні позиції.

Прес-центр штабу АТО, на фото: Широкине та його захисники.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України