Нанотехнології покращують якість зв’язку і здешевлюють комп’ютерну техніку

Міжнародному колективу вдалося створити пристрій, фільтруючий випромінювання в оптоволоконних лініях. Експериментально було встановлено: при використанні наночасток витягнутої форми їх орієнтацію в ланцюжку можна контролювати і за рахунок цього змінювати частоту резонансу в діапазоні від видимого до інфрачервоного.

Таким чином вдалося з’явилося пристрій фільтруюче випромінювання в оптоволоконних лініях. При певних умовах, коли на ці частинки потрапляє випромінювання, виникає ефект вузького резонансу. За допомогою цього ефекту розроблений пристрій як скальпелем, вирізує визначені довжини хвиль і таким чином відбувається усунення перешкод.

Ефект плазмоного резонансу був широко відомий ще до появи самого терміна у фізиці — середньовічні склодуви завдавали у фарбу золоте пиво, і під впливом світла виходили наночастинки золота на церковних вітражах, створювали характерний золотий блиск.

Виявлена властивість нітриду титану робить його дуже перспективним матеріалом для створення керуючих елементів в оптоволоконних мережах зв’язку.

Крім того, нітрид титану чудово протистоїть корозії і перепадів температури. Він нетоксичний і досить легкий, а головне, дешево синтезується. А це вкрай важливо для його практичного застосування — на відміну від широко використовуваних золота і срібла.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh