Авторські статтіТехно

Нанотехнології покращують якість зв’язку і здешевлюють комп’ютерну техніку

Міжнародному колективу вдалося створити пристрій, фільтруючий випромінювання в оптоволоконних лініях. Експериментально було встановлено: при використанні наночасток витягнутої форми їх орієнтацію в ланцюжку можна контролювати і за рахунок цього змінювати частоту резонансу в діапазоні від видимого до інфрачервоного.

Таким чином вдалося з’явилося пристрій фільтруюче випромінювання в оптоволоконних лініях. При певних умовах, коли на ці частинки потрапляє випромінювання, виникає ефект вузького резонансу. За допомогою цього ефекту розроблений пристрій як скальпелем, вирізує визначені довжини хвиль і таким чином відбувається усунення перешкод.

Ефект плазмоного резонансу був широко відомий ще до появи самого терміна у фізиці — середньовічні склодуви завдавали у фарбу золоте пиво, і під впливом світла виходили наночастинки золота на церковних вітражах, створювали характерний золотий блиск.

Виявлена властивість нітриду титану робить його дуже перспективним матеріалом для створення керуючих елементів в оптоволоконних мережах зв’язку.

Крім того, нітрид титану чудово протистоїть корозії і перепадів температури. Він нетоксичний і досить легкий, а головне, дешево синтезується. А це вкрай важливо для його практичного застосування — на відміну від широко використовуваних золота і срібла.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України