Авторські статтіНовини з Австрії

Між Австрією та Німеччиною назріває шпигунський скандал: німецька розвідка могла стежити за австрійською владою

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) в період з 1999 по 2006 роки могла займатися професійною і систематичної стеженням за урядом Австрії, її дипломатичними службами та представництвами, а також штаб-квартирами міжнародних суспільних організацій та об’єднань, розташованих у Відні.

Про це повідомляє видання Profil з посиланням на внутрішню базу даних про діяльність BND.

Як повідомляється, під стеження за комунікаційними ятерами потрапили федеральна канцелярія, австрійський МЗС і міністерство оборони, економічна палата Австрії, міграційна служба, ряд вищих навчальних закладів і суспільних організацій, в числі яких мусульманська громада Австрії. BND також стежила за Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК), Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), Управлінням ООН з наркотиків і злочинності, Організацією Об’єднаних Націй по промисловому розвитку (ЮНІДО) та Управлінням з питань космічного простору ООН. Крім того, під стеження потрапила зовнішньополітична редакція Австрійського агентства друку (APA).

Через поширення інформації про стеження за владними структурами Австрії з боку сусідньої держави уряд Австрії вчора провів позачергове засідання з даного питання. А президент Австрії Олександр Ван дер Беллен виступив із заявою на прес-конференції, в якому вказав, що шпигунство між двома дружніми країнами не може бути допустиме, а сам він ставити під сумнів співпрацю. Федеральний президент також вказав, що австрійська сторона чекає від Німеччини офіційних пояснень.

Раніше ми відзначали, що фахівці австрійської військової контррозвідки виявили кілька замаскованих підслуховуючих пристроїв в канцелярії віце-канцлера Австрії Хайнца-Крістіан Штрахе.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.