Техно

NanoAvionics побудує ще три супутники NB-IoT для OQ Technology

Люксембурзька компанія OQ Technology, яка у вересні залучила 13 мільйонів доларів для створення вузькосмугового угруповання Інтернету речей (NB-IoT), замовила у Kongsberg NanoAvionics три додаткові супутники.

На сьогодні компанія NanoAvionics побудувала три супутники для OQ Technology, два з яких уже знаходяться на орбіті. Запуск третього — MACSAT за підтримки Європейського космічного агентства — призупинено через грудневу невдачу ракети Vega C, що управляється Arianespace, що перевозить пару комерційних супутників для отримання зображень для Airbus.

«MACSAT мав бути запущений на Vega-C у березні 2023 року, але після грудневого інциденту з втратою місії Vega-C VV22 було відкладено. Arianespace і ESA досліджували цю проблему, і ми чекаємо, коли він буде запущений», — сказав засновник і генеральний директор OQ Technology Омар Кайсе в заяві SpaceNews 15 березня. «Однак, з огляду на нещодавню заяву ESA про результати розслідування та подальші дії, ми дуже впевнені, що MACSAT полетить цього року».

Слідчі приписали невдачу запуску через еродований компонент сопла у твердопаливному другому ступені Zefiro-40 Vega C, але українське космічне агентство розкритикувало висновки 3 березня як «передчасні». ESA повідомило, що кілька неназваних корисних навантажень будуть запущені до кінця літа на старій ракеті Vega, яка не постраждала від проблеми. Планується, що Vega C повернеться в політ до кінця року, запустивши супутник радіолокаційного зображення Sentinel-1C для програми Європейського Союзу зі спостереження за Землею «Коперник».

Відповідно до замовлення на три супутники, оголошені цього тижня, NanoAvioncs побудує Tiger-4, Tiger-7 і Tiger-8 навколо корисних навантажень 5G NB-IoT, які надає OQ Technology. Компанія NanoAvionics повідомила, що три кубові супутники 6U будуть побудовані на новому об’єкті у Вільнюсі, Литва, і матимуть бортову електричну тягу для розгортання, польоту у формуванні та утилізації в кінці терміну служби. «Ці три наносупутники дозволять нам розширити наше угруповання, розширити наше глобальне покриття та вийти на нові ринки», — сказав Кайсе у заяві.

Генеральний директор і засновник NanoAvionics Вітеніс Дж. Бузас назвав контракт «свідченням чудових робочих відносин, які ми побудували з OQ Technology за останні кілька років». Він пояснив повторний бізнес «рівнем стандартизації, автоматизації та досвідом роботи з комунікаційними місіями» NanoAvionics.

Жодна з компаній не буде розголошувати вартість контракту або обговорювати плани запуску будь-якого з супутників, що залишилися, крім MACSAT, представленого Vega.

Омар Кайсе, генеральний директор OQ (другий зліва) і Kongsberg NanoAvionics CCP Лінас Саргаутіс (третій зліва) у фоторелізі від 14 березня. Авторство: NanoAvionics
Троє на орбіті
OQ Technology поставила три наносупутники Tiger з 2018 року. У прес-релізі від 13 березня компанія заявила, що очікує мати 10 супутників на орбіті до кінця 2023 або початку 2024 року.

«Усі запуски супутників, що залишилися, заплановані на цей рік, а останні, за умов запуску, можливо, вийдуть на орбіту на початку 2024 року», — йдеться в повідомленні.

Сузір’я OQ Technology наразі включає:

• Tiger-1, 6U cubesat, створений данською компанією GomSpace і запущений у лютому 2018 року на китайській ракеті Long March 2D.

• Tiger-2, 6U cubesat, створений компанією NanoAvionics і запущений у червні 2021 року на борту другої спеціальної місії Falcon 9 компанії SpaceX.

• Tiger-3, 6U cubesat, створений компанією NanoAvionics і запущений у квітні 2022 року на борту четвертої спеціальної місії Falcon 9 SpaceX.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України