Новини з Австрії

В Австрії хочуть збільшити ліцензійний збір GIS у 2022 на 10 відсотків

Наступне засідання Опікунської ради австрійської громадської телерадіокомпанії ORF відбудеться не раніше 2 грудня. На ньому комітет ORF обговорить розмір ліцензійного збору GIS. Закон зобов’язує робити це кожні п’ять років.

10% плюс?

Одне можна сказати напевно: обговорення буде складним. Якщо члени ORF будуть відштовхуватися від 10,2% рівня інфляції, про який повідомляє Статистичне управління Австрії, то в залежності від федеральної землі існує ризик колосального збільшення річного збору в розмірі між 25,60 і 32,70 євро. У коридорах ORF недавно говорилося про збільшення GIS на не менше 8%.

В останній раз 2016 році, що минає, гендиректор Врабец запросив 7,7% – це був точний рівень інфляції на той момент. Однак Опікунська рада затвердила його тільки на 6,5%, так що він залишався більш ніж на один процентний пункт нижче рівня інфляції.

Але це ще не все: цілком можливо, що безкоштовна потокова передача програм ORF в Інтернеті також буде підкорятися вимогам оплати GIS у 2022 році – це вимога нового глави компанії Вайсмана.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України