Авторські статті

Накази “беркутівцям” вбивати мирних протестувальників у центрі Києва віддавали з Адміністрації Президента

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України спільно зі Службою безпеки України та Міністерством внутрішніх справ провели оперативно-розшукові заходи у рамках кримінальної справи щодо масового вбивства людей у центрі столиці 20 лютого 2014 року. Затримано низку бійців спеціяльної роти київського спецпідрозділу “Беркут”.

Про це 2 квітня 2014 року повідомив виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький.

“Зазначені заходи здійснюємо щодо дев’яти осіб, під підозрою перебувають іще кілька. Три особи офіційно затримано слідчими, щодо шести тривають слідчі дії, відносно них також буде процесуальне рішення. Це працівники спецроти “Беркута” – так званої Чорної роти”, – повідомив Олег Махніцький. Цій спецроті видавали автоматичну та снайперську зброю для проведення спеціяльних операцій. За словами очільника ГПУ, тривають оперативні дії, спрямовані на затримання найближчим часом ще 4 осіб та встановлення і затримання решти причетних до розстрілу мирних громадян. В. о. Генпрокурора зазначив, що під час проведення оперативно-розшукових дій із затримання підозрюваних було застосовано новітні криміналістичні методи слідства, а також негласні слідчі заходи.

Керівник Генпрокуратури підкреслив, що наказ на вбивство людей віддавало найвище керівництво держави: “Верхньою ланкою, яка надавала наказ на вбивство громадян, був Президент, потім Адміністрація Президента, далі МВС, СБУ і так донизу, до самих виконавців. Цю інформацію здобуто в ході розслідування”.

Олег Махніцький наголосив, що досудове розслідування за фактом убивства мирних громадян фактично довелося починати з нуля, оскільки колишнє керівництво відомства знищило всі документи та замітало сліди. В цілому, за словами в. о. Генпрокурора, в рамках кримінального провадження проведено колосальний об’єм роботи. Досудове розслідування триває.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України