Авторські статті

Найпотужніші революції творяться у царинах духовности й культури

Нехай ті невинні смерті, які ви відчули так пристрасно і пекучо, стануть дзвонами у нашу свідомість. І нехай на тих морозних майданах ми перетворимося з нації-соломи в націю-сталь. У ту націю сталь, яку було започатковано 85 років тому у Відні, коли було засновано ОУН. Саме ця нація здійняла червоно-чорний прапор, який є на всіх українських майданах. Отже, до перемог, до сили, до натхнення, до певности, що ми все здолаємо, і до мети, яка зветься національна, україноцентрична, соборна, незалежна українська держава”, – заявила під час виступу на столичному Майдані народний депутат від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Ірина Фаріон увечері 1 лютого 2014 року.

Розпочинаючи виступ, свободівка наголосила на тому, що вона завжди зі сцени Майдану апелює до історії: “Наша історія – це наша доля. А доля це те, що вділив нашому народові Господь. Инша річ, наскільки ми стаємо співтворцями цієї історії, а не просто приймаємо виклик, який маємо від століття до століття”.

Вчергове повертаючись до історії української держави, Ірина Фаріон нагадала про те, що цьогоріч спливає 85 років від створення Організації Українських Націоналістів. Народний депутат зауважила, що саме ОУН мала за мету постановити національну українську державу, за яку сьогодні змагаються сильні духом, за яку нині по всій державі українці виходять на майдани.

“85 років тому у Відні було створено Організацію Українських Націоналістів. Саме вона подарувала нам гасло, яке нині обіймає всю державу: “Слава Україні! – Героям слава!” До того, щоби ця ідеологія стала ідеологією кожного українця, шлях ще довгий. Проте за тих 85 років ми таки чимало зробили для того, аби усвідомити: нам потрібна не просто українська держава – нам потрібна національна держава, нам потрібен не просто президент України – нам потрібен реально український президент.

Борючись сьогодні за те, аби зліквідувати цю українофобську і кримінальну орду, кожен ставить собі запитання: кому властиво я розчищаю цей шлях до нових вершин влади. Влада – це передусім володіти духовними, моральним, культурницькими цінностями. Кожна держава держиться не лише на потужному економічному капіталі. Кожна держава держиться передусім на свідомості її громадян.

Саме ОУН 85 років тому поставила перед собою за завдання змінити суспільну свідомість українців із колоніяльної в національну. Це набагато складніше, ніж знищити когось фізично, ніж знизити чийсь бізнес, ніж змінити політичне структурування держави.

ОУН наголошувала, що найпотужніші революції творяться у царинах духовности й культури. Ці істоти, які представляють державу на найвищому рівні, перебувають поза межами усвідомлення того, що таке культура, що таке правдива українська історія, що таке наша традиція. Вони сприймають нашу українську землю винятково як територію для ведення свого бізнесу.

Тому змагаючись сьогодні за їхню відставку, ми повинні думати про те, кого приведемо натомість. Чи це знову будуть наступники орди з національними дірами в голові. Чи це врешті-решт будуть ті, хто будуватимуть українську державу. Бо саме за ту національну українську державу проливали кров півтори сотні тисяч воїнів УПА. Наголошу також на тому, що коли командир відправляв у битву свого бійця-упівця, то після бою звітував, чи живий цей вояка, а якщо ні, то складав акта про те, чому він не передбачив такого кінця”, – заявила у виступі націоналістка.

Ірина Фаріон також закликала присутніх на Майдані розуміти слова Бандери про те, якщо ти хочеш соціяльніх протестів, то будуєш барикади. Натомість, якщо хочеш національних протестів, то готуєш легіони, які будуть давати відсіч озброєних. “Ти ніколи не поведеш неозброєних людей на озброєну орду, – наголошує свободівка. – Це називається політичною мудрістю. Це називається тактикою і стратегією боротьби”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України