Авторські статті

Найгостріша зброя українського націоналізму – це національний інтелект

На сучасному етапі державного будівництва саме національний інтелект є найгострішою та найвправнішою зброю українського націоналізму. Про це народний депутат України від ВО “Свобода” Олександр Сич заявив у своїй доповіді “Витоки і генеза українського націоналізму” під час бандерівських читань, що пройшли 1 лютого 2014 року в актовій залі КМДА. Захід було приурочено до 85-ї річниці створення ОУН та 105-ї річниці з дня народження Степана Бандери.

Як зазначив свободівець, націоналізм у трактуванні мислення та діяння інтересами своєї нації є продуктом політичної культури Европи. Більше того, в умовах Української держави націоналізм не є суто регіональним, галицьким явищем, як це намагаються подати окремі політтехнологи. Своїми витоками ця ідеологія сягає східної України. Варто лише згадати Братство Тарасівців, РУП, Українську народну партію, Миколу Міхновського та його 10 заповідей українського націоналіста, Донцова, Сціборського, Телігу. “Так, у силу більш сприятливих політичних обставин націоналізм повноцінно зреалізував себе саме на Галичині. Спочатку – у формі Української військової організації, згодом – з допомогою ОУН, а в роки Другої світової війни – у формі Української Повстанської Армії”, – підкреслив Олександр Сич.

Утім, за його словами, нині поруч із ренесансом націоналізму в Европі, прикладами чого слугують, зокрема, Чехія, Австрія, Угорщина, український націоналізм знову повертається на схід України. “І це, як я вважаю, є запорукою двох важливих аспектів. По-перше, націоналізм залишиться в політичному полі Української держави, якщо він повноцінно повернеться до своїх витоків, тобто на Велику Україну. По-друге, Українська держава тим менше буде відчувати небезпеку для свого існування, чим скоріше і масштабніше український націоналізм буде повертатися до своїх витоків.

Українцям часто намагаються нав’язати образ націоналіста як такого собі старенького діда чи бабці, учасника УПА чи підпільника, інваліда, знедоленого життям і тому подібне або ж навпаки, в образі сучасного молодика, неголеного, в берцах, у військовому камуфляжі, неохайного тощо. “Нам же треба формувати той образ українського націоналіста, який би був притягальним, перш за все для молоді. Саме таким був образ націоналіста у 20-30-ті роки ХХ століття. Молоді, освічені, інтелігентні, красиві люди, хоробрі, затяті та шляхетні – саме такий образ націоналістів ми покликані послідовно формувати у суспільстві”.

Як підкреслив свободівець, для кожного історичної етапу, для кожної окремої ситуації є своя, найбільш підходяща форма націоналістичної боротьби. І якщо в умовах боротьби проти ворожих держав – Польщі, совєцької Росії, нацистської Німеччини – найкращим інструментом такої боротьби були підпільні ОУН і УПА, то в умовах існування власної держави, хай і неповноцінної, необхідно думати вже про те, щоби виробити найбільш доцільний інструментарій задля якнайкращої розбудови Української держави. Саме таким інструментарієм є плекання національного інтелекту та його використання на благо структурного поступу всього українського суспільства.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України