Якщо Україна дійсно припинить постачати російський газ на Захід з 2025 року, як було оголошено, австрійська компанія OMV також зможе повністю забезпечувати своїх клієнтів газом з інших джерел
«Ми забезпечили за контрактами обсяги неросійського газу – частково за рахунок власного видобутку, частково за рахунок контрактів із третіми сторонами», – заявив глава OMV Альфред Штерн. “І зараз ми зарезервували потужності трубопроводу до 2028 року, щоб доставити його до Австрії”.
Постачання газу з Росії ненадійне і пов’язане зі значно більшим ризиком, ніж у минулому, сказав глава OMV. Тому вони шукали та знайшли інших постачальників та маршрути транспортування. Трубопровідні потужності, заброньовані OMV, це газопроводи із Заходу, а не російський газ. «За потреби ми завжди можемо повністю забезпечити наших клієнтів неросійськими обсягами газу, якщо це буде потрібно».
Таким чином, OMV зробила свій внесок у безпеку постачання. «Ми є найбільшим гравцем на ринку Австрії, хоч і з часткою ринку 30 відсотків. Зараз ми гарантували, що зможемо поставити ці 30 відсотків будь-якої миті, навіть якщо там трубопровідні потужності вийдуть з ладу».
Газосховища OMV практично заповнені, а заявлена рік тому партія ЗПГ із Абу-Дабі «прибуде у грудні», сказав Штерн. П’ятирічний контракт на постачання 12 ТВтч газу на рік укладено з державним норвезьким енергетичним гігантом Equinor — річне споживання Австрії складає близько 90 ТВтч.
За словами Штерна, переговори з Національною нафтовою компанією Абу-Дабі (ADNOC) щодо можливого злиття хімічних підприємств дочірньої компанії OMV Borealis та спільного підприємства Borealis Borouge тривають «у відкритому вигляді». Вони ведуть переговори про «компанію, в якій ми мали б рівні акції з рівними правами в зареєстрованій на біржі компанії». Йдеться про цю платформу зростання у секторі поліолефінів, тобто в обмеженому сегменті хімічного ринку.
За словами керівника OMV, прогрес у реалізації газового проекту “Neptun” у румунському Чорному морі йде добре. «План розробки комерційних родовищ природного газу «Domino» та «Pelican South» тепер схвалено Національним агентством мінеральних ресурсів Румунії». В даний час проект знаходиться на стадії розробки, включаючи бурові роботи та розвиток видобутку газу. «З того часу ми також уклали найбільший контракт на проектування, закупівлю, будівництво, монтаж та пуско-налагодження з компанією Saipem на суму 1,6 мільярда євро».