Авторські статті

Найбільшою цінністю для нас є людина, тому першочерговою вимогою Майдану є звільнення всіх заручників

Найбільшою цінністю для нас є людина, тому першочерговою вимогою Майдану є звільнення всіх заручників. Про це в ефірі Еспресо ТВ заявив народний депутат від “УДАРу” Валерій Пацкан.

“Щоб задовольнити Майдан треба, по-перше, звільнити усіх заручників. По-друге, повернутися до Конституції 2004 року. Та, по-третє, це вже наша основна вимога – це повне перезавантаження влади”, – сказав Валерій Пацкан.

Він відзначив, що влада повинна звільнити заручників та закрити кримінальні справи, і тільки після цього можна розмовляти про звільнення адмінбудівель. Пацкан наголосив, що у законі народного депутата від Партії регіонів Мірошниченка про так звану “амністію” прописана можливість перекваліфікувати справи, тож він не гарантує повного звільнення від кримінальної відповідальності. “Якщо навіть зараз влада відпустить затриманих людей, то з часом може по деяких особах перекваліфікувати справи. Тобто цей закон на 100% не звільняє всіх затриманих активістів від кримінальної відповідальності”.

Депутат підкреслив, що “УДАР” наполягає на тому, щоби наступного тижня першим питанням порядку денного ВР розглянула законопроект про повне звільнення від кримінальної та адміністративної відповідальності всіх учасників мирних зборів на всій території України.

Відповідаючи на запитання ведучого, як депутати від опозиції переконують представників Партії регіонів чи позафракційних депутатів голосувати за повернення до Конституції 2004 року, Пацкан зазначив: “Ми говоримо депутатами, які вагаються, що Конституція 2004 року підвищує статус народного депутата і посилює парламентський контроль за виконавчою владою. Там чітко розмежовуються повноваження гілок влади, тоді як сьогодні вони акумульовані в одних руках”.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України