Авторські статтіЗдоров'я

Найкорисніша риба для жіночого здоров’я

Медики стверджують, що всі хвороби людини відбуваються з трьох причин:

 • Неправильне харчування;
 • Неправильне фізичне навантаження;
 • Неправильний температурний режим;
 • Нервові розлади.

Очевидно, що однією з найважливіших причин, що викликають серйозні негативні наслідки, є неправильне харчування. Для збалансування мінералів, вітамінів та інших корисних речовин, здатних підтримати здоровий стан організму, людина повинна вживати рибу. Отже, нам всім потрібно звернути увагу на складання щотижневого раціону, в якому ці страви займуть гідне місце.

Корисні властивості риби

У продуктах моря міститься багато речовин, корисних для людини. Зокрема, велику цінність представляє риб’ячий жир, у якому містяться поліненасичені жирні кислоти. Печінка і філе забезпечують організм архідоновой і лінолевої кислотами, необхідними для нормальної діяльності головного мозку і клітинних мембран.

Завдяки спожитої рибного філе, у людини знижується рівень холестерину, стабілізується робота серцево-судинної і кровоносної системи.

Так, дієтологи і кухаря найкориснішими вважають такі види риб:

 • Тунець на 100% складається з білка, він очолює рейтинг вітаміновмісних морепродуктів. При цьому калорійність тунця не перевищує 80 ккал/100гр.
 • Лососевих – форель, сьомга, горбуша – зміцнюють серцево-судинну систему, знижують ризик утворення тромбів, містять вітаміни А, В, Д, фосфор, селен, кислоти Омега-3 і Омега-6;
 • Тріска, найбільш корисною частиною якої є печінка. Майже не маючи в своєму складі холестерин, м якоть тріски складається з білка (19%), жиру (0,3%) та інших корисних речовин. Тріска зміцнює імунітет, позитивно впливає на обмінні процеси в організмі.

Рейтинг корисних риб можна продовжувати до нескінченності, проте, з нашої точки зору, доцільно розглянути детальніше, які види становлять особливу цінність для людини.

Морська риба: користь для організму

В морепродуктах міститься багато речовин, корисних для людського організму. Рибний білок безперешкодно засвоюється організмом, а поживні властивості цього харчового продукту б’ють всі рекорди.

Морський карась, або дорада, дуже смачний продукт, хоча і «лютий» за зовнішнім поглядом. У його мясі міститься лауринова, міристинова кислота, що перешкоджає утворенню тромбів.

Камбала у великій кількості містять вітаміни А і Д. Корисні властивості селену, який міститься в камбалі, важко переоцінити. Цікаво, що в морях існує більше 500 різновидів камбали.

Лосось відрізняється низькою калорійністю і великим вмістом кальцію і білка. Важливо врахувати, що риба, вирощена в штучних водоймах, не настільки корисна, як «дика», що мешкає в природної морської середовищі.

Мойва – найчарівніший морський мешканець, в якому міститься багато корисних речовин. Вона володіє прекрасним смаком і не вимагає багато часу для приготування.

Самая полезная рыба для женского здоровья

Які види річкової риби корисні для організму

За своїм живильним властивостям річкова риба трохи поступається морський, але фахівці вказують на наявність корисних речовин в особинах, що мешкає в річках. Зокрема, річкова риба містить багато білка в поєднані з амінокислотами, таурином, лізином і триптофаном. Більш того, дієтологи зазначили, що такі корисні речовини, як фосфор і кальцій, отримані з їжею від річкової риби, легше і швидше засвоюються організмом. Крім того, для людей, які дотримуються дієтичного харчування, лікарі радять саме річкову рибу, оскільки вона легше засвоюється організмом.

Судак – дуже смачна риба, в ній міститься багато таурину і білка. Крім того, страви, приготовлені з судака, здавна відрізнялися неповторним ароматом і чудовим смаком.

Короп – прісноводна лучепера риба, за своїми поживними властивостями дуже схожа з сазаном. У природі існує кілька різновидів карпа: лускатий, дзеркальний і голий. В даний час більш доступну промисловою рибою є лускатий короп, живе недалеко від узбережжя.

Окунь буває морський і річковий, при цьому філе річкового окуня більш м’яке. Воно легко розщеплюється організмом, і саме його дієтологи рекомендують своїм пацієнтам.

Яку вибрати жінкам?

Для жіночого організму особливу цінність представляє риба, що мешкає в морських глибинах. В її складі є: залізо, кальцій, жирні кислоти Омега-3. Вони дуже корисні для нормального розвитку й функціонування органів малого тазу. Особливо корисна ця риба в період зачаття і виношування плоду.

Палтус Атлантичний мешкає на глибині 300 – 2000 метрів. Це – досить велика риба, яка виходить на нерест на глибину 300 метрів. М’ясо риби відрізняється прекрасними смаковими якостями. Особливу цінність представляє масло печінки, яке за вмістом вітамінів А і Д перевершує печінка тріски.

Скумбрія – загальна назва 48 видів риби, що видобувається промисловим способом. Для жіночого організму особливу цінність представляє скумбрія Атлантична, яка за розмірами може досягати 80 см в довжину. Цікаво, що навесні філе скумбрії відрізняється зниженим вмістом жиру (3%), а вже до осені цей показник збільшується до 30%.

Сьомга, або лосось Атлантичний більшу частину життя проводити у морі, а на нерест виходить в прісну воду. Ікринки риби розвиваються в річкової гальки з осені до травня, поки почнеться викид. Від 2 до 5 років зростання і розвитку, мальки стають здатними до «дорослого» життя, після чого вони залишають річкову гальку і йдуть у море.

Кращий вибір для сильної статі

Корисні властивості риби обумовлені вмістом поживних речовин, сприяють:

 • Нормальної роботи щитовидної залози;
 • Поліпшення зору;
 • Підвищення витривалості організму;
 • Зміцненню кісткової тканини;
 • Оптимізації процесу згортання крові;
 • Зниженню рівня холестерину;
 • Підвищенню потенції у чоловіків.

Скумбрія містить магній, натрій, фтор і білок, який легко засвоюється організмом. Систематичне вживання скумбрії підвищує еректильну функцію, підвищує швидкість кровонаповнення статевих органів, і запобігає розвитку онкологічних захворювань.

Горбуша містить натрій, цинк, хром та жиророзчинні вітаміни, що сповільнюють процеси старіння і зміцнюють міцність кровоносних судин. Горбуша запобігає виникненню гіпертонічної хвороби, а також захворювань серцево-судинної системи, інсульту та інфаркту.

Тунець містить корисні вітаміни В1, В6, В12, А1, філе цієї риби на 25% складається з білка. Крім того, в тунці багато йоду, молібдену та кобальту. Регулярне вживання цієї риби сприяє профілактиці захворювань сечостатевої системи і злоякісних новоутворень.

Яку рибу вибрати для годування дітей

Екологічна тривога щодо світового океану рекомендує помірковано ставитися до використання риби при годуванні дітей. Одного-двох разів у тиждень цілком достатня, щоб нагодувати дитину рибою і забезпечити організм корисними речовинами, що знаходяться в цьому чудовому харчовому продукті.

Про жодні обмеження кажуть педіатри?

 1. До трьох років не варто давати дитині міцні рибні бульйони з гострими приправами, і занадто насичені рибним філе;
 2. Не рекомендується дітей картати копченою і вяленою рибою;
 3. Крабові палички – це сурогат, яким не можна годувати дитину;
 4. Зверніть увагу на родовід. Якщо в роду у когось з родичів є алергія на якісь морепродукти, то краще їх виключити з дитячого раціону.

При наявності деяких захворювань (наприклад, рахіт), лікар призначає дитині риб’ячий жир, але самостійно експериментувати з цим питанням не варто.

Якщо ніяких протипоказань не встановлено, то починаючи з 8 – 10 місяців можна готувати для дитини харчування з рибними приправами. Зокрема, дітям у віці до року можна в якості прикормки готувати тріску, камбалу, морського окуня, минтая. Пізніше, наприклад, після 2 років, можна годувати дитину рибою середньої жирності, стравами з коропа, окуня, форелі або сома. Самі жирні види – горбуша, оселедець, палтус і осетер – можуть бути використані для годування дітей у віці від 5 років і старше.

Починати прикорм слід обережно, стежити за тим, чи немає алергії у дитини з введенням в раціон рибного блюда. Природно, що перші порції зі змістом цього продукту повинне бути зовсім невеликими.У процесі приготування слід приділяти особливу увагу відсутності кісточок в рибному філе. Щоб, як можна, більше вітамінів і мінералів збереглося у готових стравах, для розморожування морепродуктів варто використання підсолену воду.Для дітей спочатку рибу готують на пару. Пізніше, у світові звикання дитячого організму до рибних страв, можна подавати запечені або смажені шматочки.

Яка риба сама смачна і корисна

Будучи незамінним продуктом харчування, риба привертає увагу дієтологів, кухарів, лікарів і споживачів. Елементи і мінерали, що містяться в морепродуктах, сприяють:

 • Зміцненню імунітету;
 • Поліпшення кровопостачання мозку;
 • Боротьби з тромбами;
 • Зниженню рівня холестерину;
 • Нормалізації обміну речовин;
 • Нормалізації ваги, завдяки відсутності вуглеводів.

Особам, які бажають мати у своєму раціоні рибні страви, слід визначитися, які її види краще вживати:

 1. худу (1 – 4% жиру);
 2. помірно жирну (4 – 8% жиру);
 3. жирну (більше 9% жиру).

В жирній рибі відзначається великий вміст кислот Омега-3. Вам не вдасться схуднути, якщо ви будете часто вживати сьомга, скумбрія, палтус, лосось і оселедець. Тім не менше одного разу на тиждень буде цілком достатня для того, щоб забезпечити організм корисними речовинами, що знаходяться в цих видах риби.

До категорії середньої жирності належать такі види: горбуша, тунець, короп, зубатка, ставрида та інші види. Страви з вмістом таких риб можна з задоволенням вживати 2 рази в тиждень, і при цьому абсолютно не турбуватися про фігуру.

Нарешті, нежирна риба, яку можна давати дітям в якості прикормки, а також готувати та подавати на загальний стіл, незалежно від періодичності.

До цього виду відносяться: тріска, камбала, хек, путасу і минтай. Цю рибу можна включати в щоденний раціон і насолоджуватися її чудовим смаком

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.