Авторські статтіПодорожі

Фотографії унікальних місць Туреччини, які любителі «все включено» ризикують ніколи не побачити

У багатьох туристів Туреччина асоціюється з терміновими турами і забитими під зав’язку готелями-гігантами з басейнами, їжею до відвалу і анімацією. Але найчастіше під «все включено» не включено саме головне — сама країна з її величезною історичною спадщиною, її колоритом та самобутністю. Ми хочемо розповісти про нетипової Туреччини, невідомої пляжного туристу.

Ми запрошуємо пройтися не уторованими стежками, дивуючись унікальній природі Туреччини, відкрити для себе Стамбул і побродити по візантійським руїн, серед стародавніх міст і вулиць.

14. Каппадокія

https://www.instagram.com/p/Ba1ZlFgl4A4/

 

https://www.instagram.com/p/BhD2SBvAP8w/

 

Каппадокія знаменита на весь світ цілими містами, розташованими під землею, і своїм унікальним ландшафтом. Близько 65 млн років тому на цій території вивергалися численні вулкани, покриваючи все навколо виверження лави. Вулканічна порода піддавалася впливу води, вітру — так і вінік сучасний вигляд Каппадокії.

 • Чим зайнятися: одне з незабутніх вражень, які може подарувати Каппадокія — це польоти повітряних куль над «марсіанськими» пейзажами. Цілий рік десятки куль щодня злітають у повітря на світанку, якщо немає сильного вітру і опадів.

13. Підземне місто Дерінкую

14 уникальных мест Турции, которые любители «все включено» рискуют никогда не увидеть

14 уникальных мест Турции, которые любители «все включено» рискуют никогда не увидеть

На території Каппадокії виявлено 6 підземних міст, і Дерінкую — один з них. Ці міста з’явилися у даному регіоні в I ст. н. е.., коли християни ховалися від переслідувань язичників, вирубуючи у вулканічній породі (туфі) житла і храми. C тих пір в Каппадокії збереглася традиція жити в печерах.

 • Чим зайнятися: оглянути древній багатоярусний підземний місто, який міг дати притулок до 20 тис. жителів разом з продовольством і худобою. Допитливі умі можуть вивчити питання того, як були сконструйовані вентиляція та система водопостачання в таких містах.

12. Караденіз

https://www.instagram.com/p/BjB2VFFhMf4/

 

Побачити Норвегію в Туреччині? Це можливо, якщо відправитися в північно-східний регіон Караденіз. Заворожливий вид на турецькі фіорди відкривається з самої високої греблі Туреччини, Дерінер, розташованої на гірській річці Чорох. Крім того, Караденіз — батьківщина турецького чаю.

 • Чим зайнятися: піднятися на оглядовий майданчик греблі Деринер і побачити фіорди. У провінціях регіону Караденіз — прогулятися вздовж рядів об’єм керамічних кущів і спробувати свіжозаварений місцевими жителями чай. А якщо потрапите в Караденіз в сезон збору чаю (з травня по жовтень), то зібрати мішечок додому.

11. Національний парк Качкар

https://www.instagram.com/p/BU6AEy8gslQ/

 

https://www.instagram.com/p/BWlBJGGhcX1/

 

Національний парк Качкар також розташований в регіоні Караденіз. Він носити назву найвищої точки гірського масиву, що знаходиться в ньому. За кілька днів, проведених в парку, можна побачити гори і густі ліси, кришталево чисті гірські озера і водоспади, льодовики і квітучі поля, цитрусові сади і чайні плантації.

 • Чим зайнятися: побачити моря хмар, піднявшись в гори на висоту до 2 тис. м і вище. Спробувати страви національної турецької кухні, наприклад плов з хамсою (страва є візитною карткою цього регіону).

10. Стамбул

14 уникальных мест Турции, которые любители «все включено» рискуют никогда не увидеть

https://www.instagram.com/p/Bl3QurYF6nJ/

 

Стамбул – єдине місто-мільйонник, яке розташоване на двох континентах: в Європі і Азії. Європейську і азіатську частини розділяє протоку Босфор, який ставши серцем міста та його символом. У Стамбулі більше 3 тис. культурних та архітектурних пам’яток, що відображають історію 4 імперій, столицею яких було місто.

 • Чим зайнятися: відправитися в круїз по Босфору (за 5-6 годин круїзу ви побачите Стамбул у всій його красі – більшість палаців і мечетей, зупиніться у ряду історичних пам’яток і проїдете весь протоку від Мармурового моря до Чорного). Побувати на знаменитому Гранд-базарі і зануритися в східну казку наяву (базар займає кілька кварталів, а побудований ще в 1461 році). Спробувати дондурму (турецький аналог нашого морозиво).

9. Гора Немрут-Даг

https://www.instagram.com/p/BYYLyYoFUjq/

 

https://www.instagram.com/p/BoPf3Lwh8ND/

 

На горі Немрут-Даг в 62 р. до н. е. цар Антіох I побудував для собі гробницю. Її центром став курган з дрібних каменів. Під курганом знаходиться пташка Антіоха I Коммагенского, а навколо — величні статуї заввишки 8 м.

 • Чим зайнятися: побачити пам ятки археології, що збереглися з глибокої давнини до наших часів, і гірські пейзажі, що відкриваються з висоти до 2 150 м.

8. Стародавнє місто Сіде

https://www.instagram.com/p/Bm5Ulh9llL5/

 

https://www.instagram.com/p/Botmf-hBbgC/

 

Сіде знаходиться на півострові в 75 км від Анталії. З античних часів на території старовинного міста збереглися стіни, напівзруйновані колони, громадські лазні, можна також побачити руїни храмів Діоніса і Аполлона і величезного театру, де проводилися бої гладіаторів.

 • Чим зайнятися: гуляти вулицями, вимощеними 2 тис. років тому, між арок, колон, храмів. І при цьому безкоштовно: сучасний Сіде органічно вписався в древній і за вхід у місто грошей не беруть (відвідування амфітеатру платні).

7. Водоспади Капузбаши

https://www.instagram.com/p/46kUO9lVCh/

 

https://www.instagram.com/p/BQrsvM2AKrp/

 

Водоспади Капузбаши знаходяться в Національному парку Аладаглар і вважаються одними з самих незвичайних в Туреччині. Це 7 водоспадів, які дивним чином вириваються прямо з прямовисних твердих скель. Висота одного з них доходити до 70 м. Це другий за висотою водоспад у світі. Водоспади Туреччини хороші і в зимовий час, коли потоки води мальовничо застигають (на фото — водоспад в Національному парку Качкар, округ Ризі).

 • Чим зайнятися: дослідити національні парки, в яких знаходяться водоспади. Наприклад, у парку Аладаглар можна побачити гірські вершини та круті скелі, величні каньйони і ущелини печер. І там надають туристам такі послуги, як сафарі на джипах, можливість зайнятися рафтингом і печерним туризмом.

6. Лікійських стібка

https://www.instagram.com/p/BEHFk42I7_5/

 

https://www.instagram.com/p/BUvuHuChfN1/

 

Лікійських стібка — це пішохідний маршрут, який входити у списки кращих туристичних маршрутів світу та Європи. Його загальна протяжність становить 509 км. Маршрут пролягає по території стародавньої Лікії, на півострові між Анталією і Фетхіє.

 • Чим зайнятися: підніматися в гори і спускатися в ущелини, проплисти по гірській річці каньйону Гейнюк до знаменитого висячому каменю, доторкнутися до стародавніх напівзруйнованих будівель і побувати на містичної горі Химера, з різних частин якої протягом усього року вириваються язики полум’я.

5. Озеро Туз

https://www.instagram.com/p/5h21-SqNV9/

 

https://www.instagram.com/p/BoROzlMH8_P/

 

Глибина озера Туз (тур. Tuz Gölü — Солоне озеро) становить всього 1-2 м, а кількість солі в його водах забезпечує безперервну роботу 3 шахт, що знаходяться поблизу. Щоб оцінити всю красу озера, яке є другим по величині в Туреччині краще приїхати сюди в липні-серпні. Саме в цею годину водойма забарвлюється в червоно-рожевий колір. Пов’язаність язано це з тім, що в літні місяці планктон перестає поїдати одноклітинну водорість дуналієллу солоноводну.

 • Чим зайнятися: пройтися по поверхні Солоного озера пішки. Унікальна водойма також є улюбленим місцем для цінителів птахів: він став домівкою для величезної популяції фламінго. Крім того, тут мешкають сірий журавель, дрохва, білолоба гуска, шилодзьобка, луговий лунь та інші пернаті, які змогли адаптуватися до солоній середовищі озера.

4. Стародавнє лікійське місто Мира

14 уникальных мест Турции, которые любители «все включено» рискуют никогда не увидеть

https://www.instagram.com/p/BommgzGgcPM/

 

Лікія — це давня країна на території сучасних провінцій Мугла і Анталья. Від великого лікійського міста Мира залишилися руїни греко-римського театру і висічені в скелях гробниці (фото вгорі): у народів Лікії був звичай ховати померлих на височинах. В епоху християнства Демре зберегла свою значимість: з 300 до 343 рр. н. є. єпископом тут був Микола з Патари, відомий у православ’я ї як Миколай Чудотворець. Католики називають його Санта-Клаусом, а турки вважають батьком Різдва. Сьогодні це місто є місцем паломництва християн усього світу.

 • Чим зайнятися: побачити своїми очима пам’ять пам’ятники зниклої лікійській цивілізації. Дізнатися про історію та культуру народу, про який писав ще Гомер в «Іліаді».

3. Керпе

https://www.instagram.com/p/44fjdrzBOF/

 

https://www.instagram.com/p/BKqt50shOUM/

 

Керпе — один з найменших турецької курортів на березі Чорного моря. Він розташований усього за 1,5 години їзди від Стамбула і ідеальний для тих, хто втомився від шуму популярних середземноморських курортів Туреччини. Вся прибережна лінія в районі Керпе порізана гротами і печерами: хвилі Чорного моря століттями видовбували поглиблення химерної форми в горах.

 • Чим зайнятися: серфінгом. Керпе, з його широкими пляжами і відокремленими бухтами, — справжній рай для серфінгістів. Ще одна улюблена розвага відпочиваючих — досліджувати печери.

2. Гора Арарат

https://www.instagram.com/p/BnvCWDLD96B/

 

https://www.instagram.com/p/BoJqLypHA0J/

 

Гора Арарат знаходиться на сході Туреччини. Згідно з біблійним переказом, саме до неї причаливши колись ковчег Ноя. Арарат складається з двох злилися підставами конусів сплячих вулканів: Великого Арарату і Малого Арарату. Висота першого становить 5 165 м. Це найвища точка Туреччини. На схилах гори — національний парк, квітучі долини, старовинні монастирі та безліч льодовикових печер.

 • Чим зайнятися: відпочити біля підніжжя гори, здійснити сходження з провідником (це не вимагає особливої альпіністської підготовки), відвідати льодовикові печери: у них, за переказами, і розташувався Ноїв ковчег. Наприклад, льодовик Святого Якова — найдовший льодовик Арарату. Його протяжність становить приблизно 2 км.

1. Алачати

https://www.instagram.com/p/BjVIPqkDl0y/

 

https://www.instagram.com/p/BdiKgukhEAB/

 

Алачати — село в Туреччині на півострові Чешме, біля узбережжя Егейського моря. Центр села помережаний атмосферними брукованими вуличками, на яких розташовуються світлі будиночки під різнокольоровими черепичними дахами, що потопають у квітах. У цьому затишному містечку відчувається дух двох країн: Туреччини та Греції, до складу якої колись входила Алачати.

 • Чим зайнятися: взяти в оренду велосипед і кататися по вулицях селища, проводити час на пляжі або в маленьких затишних ресторанчиках, знайомлячись з місцевою кухнею. Зайнятися віндсерфінгом: Алачати 5 великих віндсерфінгових центрів, це місце приваблює як досвідчених серферів, так і новачків. А в суботу — відправитися на центральну площу: там з раннього ранку розгортається базар, де можна купити продукти, прянощі, національні сувеніри.

А в яких регіонах Туреччини хотіли б побувати?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.