Авторські статтіЗдоров'я

Найбільш шкідлива поза для сну

Ми не завжди замислюємося про те, що відбувається з нашим організмом під час сну. А між тім поза, в якій ми любимо спати, може завдати чималої шкоди здоров’ю. Отже, в яких позах спати не слід?

Сон на животі

Не всім зручно спати в такій позі, але є любителі. Така поза шкідлива, так як ваш хребет не має достатньої підтримки. Крім того, в такому положенні голова зазвичай повернена убік, що викликає біль у шийному відділі.

Поза ембріона

Багато людей люблять засинати, згорнувшись у калачик. Але таке становище викликає сильний вигин хребта, а також, оскільки особа в такій позі частково закрито, можуть виникнути проблеми з диханням.

Сон в позі «морської зірки»

Деякі сплять на спині з витягнутими в сторони руками і ногами. Якщо при цьому руки підняті вгору, це може призвести до напруги м язів у плечах. Також у цьому положенні може виникати хропіння і сповільнюватися кислотний рефлюкс.

На боці

Сон на правому боці може призвести до печії, а сон на лівому боці підвищує навантаження на внутрішні органи. Це серце, печінка, легені і шлунок. Корисно спати на лівому боці тільки вагітним жінкам: це покращує приплив крові і циркуляцію поживних речовин, які надходять до ембріону.

На боці з витягнутими в бік руками

У такій позі має місце сильний тиск на нерві плеча, що може призвести до тимчасової атрофії м язів плеча та руки. Прокинувшись, ви можете виявити, що рука оніміла.

Які пози корисні для сну?

Найкориснішою медики вважають положення лежачи на спині в позі солдата, тобто з витягнутими уздовж тіла руками. Якщо ви спите на боці в позі солдата, це корисно для спини і шиї, а також знижує ризик апное – тимчасового порушення вентиляції легень. Корисно і спати в обнімку з подушкою – це знімає напругу з мязів і хребта

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України