Найбільш шкідлива поза для сну

Ми не завжди замислюємося про те, що відбувається з нашим організмом під час сну. А між тім поза, в якій ми любимо спати, може завдати чималої шкоди здоров’ю. Отже, в яких позах спати не слід?

Сон на животі

Не всім зручно спати в такій позі, але є любителі. Така поза шкідлива, так як ваш хребет не має достатньої підтримки. Крім того, в такому положенні голова зазвичай повернена убік, що викликає біль у шийному відділі.

Поза ембріона

Багато людей люблять засинати, згорнувшись у калачик. Але таке становище викликає сильний вигин хребта, а також, оскільки особа в такій позі частково закрито, можуть виникнути проблеми з диханням.

Сон в позі «морської зірки»

Деякі сплять на спині з витягнутими в сторони руками і ногами. Якщо при цьому руки підняті вгору, це може призвести до напруги м язів у плечах. Також у цьому положенні може виникати хропіння і сповільнюватися кислотний рефлюкс.

На боці

Сон на правому боці може призвести до печії, а сон на лівому боці підвищує навантаження на внутрішні органи. Це серце, печінка, легені і шлунок. Корисно спати на лівому боці тільки вагітним жінкам: це покращує приплив крові і циркуляцію поживних речовин, які надходять до ембріону.

На боці з витягнутими в бік руками

У такій позі має місце сильний тиск на нерві плеча, що може призвести до тимчасової атрофії м язів плеча та руки. Прокинувшись, ви можете виявити, що рука оніміла.

Які пози корисні для сну?

Найкориснішою медики вважають положення лежачи на спині в позі солдата, тобто з витягнутими уздовж тіла руками. Якщо ви спите на боці в позі солдата, це корисно для спини і шиї, а також знижує ризик апное – тимчасового порушення вентиляції легень. Корисно і спати в обнімку з подушкою – це знімає напругу з мязів і хребта

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh