Цукровий діабет – серйозне захворювання, що приводити до порушень обміну речовин, що викликає розвиток різних зорових патологій. Набряк кришталика – найчастіша проблема, що призводить до короткочасного зниження зору, відновити яке можна, стабілізувавши рівень цукру в крові. Однак існують і більш серйозні захворювання, із-за яких можливо повністю втратити його.
Діабетична ретинопатія
Сітчаста оболонка очей, що відповідає за кодування світлових імпульсів та їх подальшу передачу в мозок, забезпечена безліччю кровоносних судин. Порушення обміну речовин призводить до зниження їх міцності і еластичності, тому виникають невеликі крововиливи. На ранній стадії патологія може проходити безсимптомно, але при пошкодженні макулярної області сітківки зір пацієнта різко знижується. Загалом, основна небезпека патології полягає в порушенні живлення сітківки ока і в появі судинних змін, що призводять до її відшарування.
Захворювання проявляє себе через кілька років після діагностування діабету. Попередити його розвитку можна, підтримуючи рівень цукру на оптимальному рівні. Як показують дослідження, мікропошкодження судин не завжди призводять до погіршення зору – такий стан називають фоновою ретинопатією. При її виявленні необхідно більш ретельно стежити за своїм здоров ” ям.
Катаракта
Кришталик, який відповідає за фокусування зображення на сітківці ока, в нормальному стані повністю прозорий. Діабет сприяє порушенню обміну речовин, в результаті кришталик руйнується і мутніє. Людина жаліється на затуманений зір і не може сфокусувати погляд на об’єкті.
Заміна кришталика на штучний імплантат – на сьогоднішній день єдиний спосіб вилікувати діабетичну катаракту.
Глаукома
При цукровому діабеті порушується циркуляція внутрішньоочної рідини, що призводить до підвищення внутрішньоочного тиску. Накопичується волога в очних камерах починає тиснути на навколишні оболонки і зоровий нерв. Це патологічний стан прийнято називати глаукомою.
Основні симптоми захворювання:
- твердість очного яблука при пальпації;
- порушення зорової функції;
- больовий синдром, що переходить у верхню частину голови;
- відчуття стороннього тіла в оці.
Лікування діабетичної глаукоми полягає у компенсації цукрового діабету і нормалізації відтоку внутрішньоочної рідини, воно може виконуватися або за допомогою медикаментів, або хірургічними методами.
Важливо! Гострий напад глаукоми вимагає негайного лікування. В іншому випадку людина може втратити зір через 2-3 дні.
Профілактика патологій очей
Запобігти розвиток перерахованих захворювань можна при виконанні декількох простих рекомендацій:
- постійно перевіряйте у лікаря і контролюйте самостійно рівень цукру у крові;
- відвідуйте офтальмолога раз в 2 роки для профілактичного огляду ;
- слідкуйте за артеріальним тиском і рівнем холестерину;
- нормалізуйте свій раціон.