Економіка

Нафтогаз виступає за ринкові тарифи: коли можуть зрости ціни

У НАК “Нафтогаз України” виступають за поступовий перехід до ринкових тарифів на енергетичному ринку. Однак цієї зими тарифи не чіпатимуть.

Про це розповів голова правління НАК Олексій Чернишов, пише видання “Укрінформ“.

Як зазначив керівник Нафтогазу, необхідно якомога раніше здійснити перехід країни на ринкові тарифи.

“Моя особиста думка полягає в тому, що чим швидше ми це зробимо, тим краще”, – зауважив він.

У той же час, майбутню зиму українці пройдуть в умовах регульованих тарифів, а також запровадженого мораторію на підвищення цін. Після чого планують порушувати відповідне питання.

“Ми повинні повернутися до цієї розмови. Безумовно, ми маємо захистити населення, захистити міста, тому передчасно про це говорити зараз. Але за умовної стабілізації соціально-економічного життя ми маємо провести цю реформу негайно”, – наголосив чиновник.

В Україні у 2022 році парламент підтримав урядовий проект закону про мораторій на підвищення на час війни та шість місяців після її завершення комунальних тарифів на: опалення; гарячу воду; природний газ.

За словами експерта в енергосфері Олега Попенка, підвищення комунальних тарифів можливе вже у короткостроковій перспективі, адже Сполучені Штати поставили вимоги щодо “лібералізації тарифів” в енергетичній галузі протягом року.

Він передбачає, що у 2024 році тарифи на газ можуть змінитись у два етапи: на першому – до 11-13 грн за м³; на другому – до 15 грн. за м³.

У Національному банку вважають, що встановлений мораторій на підвищення тарифів утримається до 2025 року.

Як повідомлялося, цього року “Нафтогаз” зробив рекордну кількість нових свердловин. Україна вперше пройде зиму за рахунок власного видобутку газу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України