Авторські статті

Національній гвардії України – бути!

Одним із головних завдань української національної революції є відновлення природного стану речей, в тому числі і в структурі військових формувань держави. Нинішня система за своєю суттю має завдання захищати будь-яку владу, а не український народ. Вважаю за доцільне відновити існування такої структури, як Національна гвардія України (далі – НГУ, – авт.), яка в нинішній ситуації в державі може слугувати гарантом територіальної цілісності, безпеки громадян, захисту їхніх прав і свобод. На період до завершення реформи МВС ця структура може зайнятися спільною роботою з охорони правопорядку в країні паралельно з представниками міліції, зважаючи на попередній досвід, оскільки одним із завдань НГУ було визначено участь в охороні громадського порядку.

Основа для нормативної бази – це Закон України “Про Національну гвардію України” (детальніше: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1774-12). Так, в описі цього закону Національна гвардія України – державний озброєний орган, створений на базі внутрішніх військ, покликаний захищати суверенітет України, її територіальну цілісність, а також життя та особисту гідність громадян, їхні конституційні права і свободи від злочинних посягань та інших антигромадських дій.

Національна гвардія у своїй діяльності керувалася Конституцією України, відповідним законом, указами Президента України та іншими актами законодавства України. Діяльність Національної гвардії будується на принципах законності і гуманізму та поваги до особи, її прав і свобод.

Так, згідно з законом, ця структура підпорядковувалася не Президенту України, а Верховній Раді (ст. 11 Закону України “Про НГУ”). Безпосереднє керівництво нею здійснював командувач, якого призначала Верховна Рада за поданням Президента України строком на 5 років. Заступників командувача НГУ призначав на посади Президент України за поданням командувача.

У зв’язку з відсутністю тотального контролю над цією структурою Президент Кучма Указом “Про Національну гвардію України” від 6 жовтня 1995 року, всупереч нормам вищенаведеного закону, підпорядкував НГУ собі. Згодом Кучма ініціював розгляд та ухвалення закону “Про розформування Національної гвардії України”, який Верховна Рада України ухвалила 11 січня 2000 року. Цим законом особовий склад, військову техніку, озброєння, фонди та решту майна з’єднань, частин, закладів та установ НГУ передано до внутрішніх військ МВС та Збройних Сил України.

Наслідуючи міжнародну практику, закономірною є абсолютна ліквідація численних спецпідрозділів МВС, із передачею їхньої матеріально-технічної бази у відання НГУ та підрозділів реформованої поліції. На цей час до внутрішніх військ входять військові частини, які здійснюють конвоювання засуджених. Цю структуру в європейських країнах зазвичай підпорядковують Державній пенітенціарній службі.

Особовий склад НГУ варто комплектувати шляхом залучення особового складу з наявних сотень самооборони Майдану, патріотично свідомої молоді призовного віку, а також особового складу ліквідованих спецпідрозділів МВС, який не виконував злочинних наказів, після ретельного вивчення їхніх морально-психологічних якостей, причому особливу увагу необхідно звернути на офіцерський склад.

Важливим аспектом цього питання є те, щоби знову не повторити помилки минулого часу, коли НГУ комплектували на базі внутрішніх військ. По-перше, сама назва “внутрішні війська” є рудиментом совєцької системи; внутрішні війська завжди були каральним органом. По-друге, набагато страшнішим є те, що внутрішні війська незалежної Української держави виховувались на традиціях військ НКВД. Так, для прикладу, у Львові у військовій частині 4114 внутрішніх військ у музеї бойової слави до недавнього часу (музей згорів під час штурму львів’янами 19 січня 2014 року) зберігали… погруддя солдата НКВД Весєлова, “який загинув від рук націоналістів”.

Створивши на новій основі цю структуру, ми захистимо державу від будь-яких проявів сепаратизму, унеможливимо використання військовослужбовців як заручників владних структур проти свого народу.

Мою позицію поділяють багато колишніх гвардійців. Не дозвольмо ж повторити помилки минулого, адже тільки так ми зможемо забезпечити гідне майбутнє для наших дітей.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

8 коментарів

 1. Ото було б діло. Обмежити ВВ охороною тюрем і передати їх міністерству юстиції. Відокремити місцеву міліцію з вибором місцевого керівника (на зразок ширифів), окремо кримінальна міліція центрального підпорядкування. Всі силові підрозділи в національну гвардію. В Конституцію ввести заборону МОУ приймати будь яку участь в конфліктах на территорії країни. І обов’язково в перших рядках конституції має бути вказано, що держава забов’язана створити умови за яких громадяни мали б чим захищати свою свободу, гідність і демократію в країні (мати зброю). Ніколи більше таке не має повторитися.

 2. Очень правильная и своевременная статья. СБУ и МВД должны быть полностью ликвидированы, как структуры, участвовавшие в узурпации власти и уничтожении украинского народа.
  Только Национальная Гвардия Украины станет оплотом нашей независимости и государственности.
  А дебило-тролям типа Київ и ХОХЛАНД хочется пожелать скорейшей смертной казни и желательно через повешение.
  Героям Слава. Смерть ворогам.

 3. Сама краща національна гвардія це сам народ України, який має конституційне право на володіння зброєю, в т.ч. нарізної короткоствольної вогнепальної. Держава рано чи пізно може знову перетворитися у дракона, а народ ніколи.

 4. МВС України цікавить прізвище, ім’я та по батькова автора.
  Гюльчатай, открой личико!

 5. нац гвардія підпорядковувалась тільки президенту України. нафіга нам ще одних нацистів. одні вже ..чи ще є-беркут. вбивці та найманці,що присягали невідомо кому і повинні канути в свій час..люди без совісті та честі, кровожерливі садисти та збочинці. Достатньо з нас гвардій, соколів,беркутів та інших спеціальних призначень. може пора відкрити очі на міжнародний досвід. можливо треба створити національне бюро розслідувань (службу національної ваги,розслідування в рамках всієї держави,міжобласного значення, міжнародного) і місцеву поліцію,яка би займалася профілактикою та боротьбою зі злочинністю.

  1. Досить з президента ментів і армії. Національна гвардія не має підпорядковуватися президенту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.