Авторські статті

Начальником Головного управління розвідки МО України призначений полковник Кирило Буданов, авто якого хотіли підірвати росіяни

Указом президента начальником Головного управління розвідки МО України призначений полковник Кирило Буданов

Той, самий офіцер, на якого грішать росіяни, як на командира РДГ ГУР, який здійснив безпрецедентний вихід на окуповану територію Криму в 2016 році, і в бою знищив командира групи спецназу ФСБ, єфрейтора ВДВ, і поранив кілька інших російських військових в небувалому прориві після зради. Про це повідомив Олексій Арестович.

Росіяни давно намагалися помститися Кирилу Буданову, зокрема, за інформацією з відкритих джерел, саме його машину підірвали російські агенти в 2018 році.

Я приблизно уявляю собі ступінь скрипу зубів в Москві – тепер.)

До особистих якостей Кирила, серед яких – видатна хоробрість і мужність, слід додати дивовижну людську чесність, принциповість і ділову жорсткість.

Крім того, це перший начальник ГУР, який виріс безпосередньо в системі військової розвідки, що означає, що він глибоко в темі.

І перший офіцер, особисто брав участь в близьких бойових зіткненнях з противником – на пістолетних дистанціях.

Дуже результативний офіцер. Прекрасне призначення.

Великий день. Висловлю надію, що з його приходом на посаду, військова розвідка України, і без того дуже успішно працювала по цій війні, запрацює ще краще – в цілому.)

Нагадаємо, що 4 квітня 2019 року, російський диверсант із паспортом громадянина Киргизстану Олексія Ломака ВСТАНОВИВ міну під сидіння машини офіцера ГУ розвідки Міністерства оборони Кирила Буданова (це імя офіцера зазначилися в тексті рішення суду).
Відбулася неймовірна випадковість: Кирило з одним, волонтером і ветераном військової розвідки, пізно вночі зайшли в “Ашан” на вулиці Вільямса в Києві. Кирило брав запобіжні заходи, і обчислити місце його проживання російська розвідка не змогла. Так що у Ломако було мало часу, адже тільки тут, на стоянці біля магазину Буданов залишив машину без нагляду. Стежити за машиною Буданова російським спецслужбам допомагав зрадник – Руслан Анатолійович Ткачук, співробітник Державної фіскальної служби України. У нього був доступ до системи відеоспостереження Києва “Безпечне місто” – це мережа з декількох тисяч відеокамер. За цим камерам Ткачук відстежував переміщення машини Буданова і передавав інформацію ворогові.

Ломако поспішав: він не знав, коли Буданов повернеться до машини. Диверсант активував детонатор міни, але в цей момент щось змусило його зробити невірний рух – можливо, страх, можливо, пов’язавши за ним бродячий собака. Один невірний рух – і Ломако підірвав свою власну міну. Вибух! Диверсантові відірвало кисть руки, він ледь залишився живим, бо заряд був кумулятивним (собака, на щастя, не постраждала).

Зрозуміло, свою мету – офіцера Кирила Буданова – ворог обрав не випадково

У листопаді 2018 го року на телеканалі “Росія 24” вийшов сюжет про те, що офіцери української військової розвідки Максим Шаповал, Олександр Громов і Кирило Буданов причетні до спецоперації, яка відбулася 7-8 серпня 2016 року в районі Армянська в окупованому Криму.

Начальник диверсійного управління ГУР МО Максим Шаповал був підірваний в червні 2017 го радіокерованої міною, і за таким же сценарієм повинні були вбити Буданова.

Чому російський агент намагався підірвати Кирила Буданова? За заявою влади РФ, 6 серпня 2016- го, напередодні візиту до Криму президента Путіна, диверсійна група ГУР МО України проникла на тимчасово окуповану територію, проте була викрита.

19 серпня президент Путін заявив, що прорив українських диверсантів нібито був спрямований на зрив Мінських угод.

Українські офіційні джерела спростовують бої в Криму диверсантів ГУР МО. Але росіяни, судячи з замаху на Шаповала і на Буданова, вважають інакше. Якщо російська версія має якісь підстави, то всі учасники цієї операції, Кирило Буданов і ті, хто проривався до Криму і вийшов з боєм, гідні звання “Герой України”. Це неймовірний рівень професіоналізму і героїзму, екстраординарні морально-вольові якості. Люди вирішили не здаватися в, по суті, безвихідної ситуації, не кинули зброю, прорвалися з боєм. Про таке слід знімати кіно і читати лекції, – повідомляє Юрій Бутусов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України