Нацбанк України спростить обмін валют

Банки і фінансові установи не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції, якщо сума валютно-обмінної операції буде меншою за 150 тисяч гривень.

Національний банк України спростить проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

Про це повідомляється на сайті НБУ, з посиланням на внесені Правлінням регулятора зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.

Зокрема, Центробанк спрощує оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. Досі банки мали оформляти дві паперові версії квитанції про здійснення такої операції – один для клієнта, один для зберігання в банку. Надалі банки зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінної операції не лише в паперовій формі, але і в електронному вигляді. Відповідно банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформлювати клієнту паперовий документ.

У свою чергу, інші фінансові установи, які здійснюють обмін валют, поки зобов’язані оформляти два паперові примірники квитанції і два паперові розрахункові документи, що друкуються реєстратором розрахункових операцій (РРО). Надалі вони будуть оформляти для клієнтів валютно-обмінні операції лише одним документом – документом, який друкується РРО.

Згідно нововведень НБУ, банки та фінансові установи не будуть вимагати підпису клієнта на квитанції, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше 150 тисяч гривень.

Крім того, Національний банк надає можливість банкам і фінансовим установам здійснювати валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не лише продавати, але й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

У повідомленні наголошується, що зміни вступають в силу з 1 липня 2018 року. Для впровадження нових вимог, що стосуються застосування РРО при проведенні обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій і чеків банкомату, фінансовим установам надана шестимісячний перехідний період.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh