Авторські статті

Нацбанк України ввів в обіг нові монети на честь 70-річчя Перемоги

Як повідомив Нацбанк України з 5 і 7 травня вводиться в обіг нові пам’ятні монети номіналом 1 і 5 гривень, присвячені 70-річчю Перемоги, передає Joinfo.ua.

Монета номіналом 1 гривня виготовлена ??з алюмінієвої бронзи, якість звичайна, маса – 6,8 г, діаметр – 26 мм, товщина – 1,85 мм, тираж – 7 000 000 штук. На монеті написи: ОДНА ГРИВНЯ / 2015, які відокремлені один від одного крапками.

На аверсі монети вгорі зображено малий Державний Герб України, унизу – рік карбування – 2015, в обрамленні давньоруського орнаменту в три рядки написи: УКРАЇНА / 1 / ГРИВНЯ, а також логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: солдатської каски і маку – символів пам’яті, ліворуч напис 1945, справа – 2015; трикутники, що символізують полум’я свічок, вгорі напис півколом 70 років ПЕРЕМОГИ.

Художники монети: аверс – Володимир Дем’яненко; реверс: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Володимир Дем’яненко, Володимир Атаманчук.

Пам’ятна монета номіналом 1 гривня є дійсним платіжним засобом України й обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Монета в 5 гривень увічнює подвиг українського народу, його значний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні. Монета присвячена 70-річчю перемоги над нацизмом у Європі.

На аверсі монети розміщено: угорі напис півколом УКРАЇНА, під яким малий Державний Герб України, стилізована композиція, що символізує життя, – дерево роду, на тлі якого в гнізді з гілки калини сидить птах, праворуч – рік карбування монети – 2015, унизу номінал – 5 / ГРИВЕНЬ, ліворуч – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: солдатська каска і маки (використано тамподрук) – символи пам’яті, ліворуч напис 1945, справа – 2015; трикутники, що символізують полум’я свічок, вгорі напис півколом 70 років ПЕРЕМОГИ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України