Політика

Набув чинності закон, який дозволяє закривати цілі міста на карантин

Зміни до закону про протидію коронавірусу в Україні набули чинності Перед тим їх схвалила Верховна Рада та підписав президент. Що у ньому особливого та як зміниться життя українців на час карантину – читайте деталі нижче.

Проєкт змін до “протикоронавірусного” закону доступний під №3320 на сайті Верховної Ради України. Крім того, закон, який уже набув чинності, опублікувало офіційне видання “Голос України”.

Які зміни внесено до закону

Поняття “самоізоляція” та “обсервація”

Передовсім законопроєкт регулює визначення самоізоляції та обсерватора. Крім того, вводиться поняття обсервації, як “перебування особи, щодо якої є ризик поширення інфекційної хвороби, в обсерваторі з метою її обстеження та здійснення медичного нагляду за нею”.

Крім того, законопроєкт пропонує, щоб підстави та порядок самоізоляції людей визначалися рішенням органу влади про запровадження карантину.

Разом з тим на час дії карантину державна і місцева влада створюють спеціалізовані шпиталі й обсерватори на тій території, де діє карантин.

Обов’язковій госпіталізації туди підлягають хворі на небезпечні інфекційні хвороби, а також ті люди, які мають ознаки таких хвороб.

Водночас люди, які захочуть покинути територію дії карантину до його завершення, матимуть на це право. Втім для цього їм потрібна спеціальна довідка, яка видається за результатами медичного обстеження.

Законопроєкт також дозволяє на період карантину обробку персональних даних без згоди особи. Зокрема, це – інформація щодо стану здоров’я, місця госпіталізації або самоізоляції, паспортних даних, роботи.

Цю інформацію використовуватимуть виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів. Протягом 30 днів після закінчення карантину цю інформацію буде знеособлено або знищено.

Закриття на карантин населених пунктів 

Також Верховна Рада дозволила під час епідемії коронавірусу обмежувати доступ до адміністративно-територіальних одиниць з допомогою контрольно-пропускних пунктів. 

Як мовиться у тексті документу, такі КПП будуть створювати на в’їздах і виїздах території карантину та окремих адміністративно-територіальних одиниць, що розміщуються на території карантину. 

Залучатимуть для роботи в цих пунктах військовослужбовців і працівників, а також матеріально-технічні та транспортні засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, частин і підрозділів центральних органів виконавчої влади. Останні мають займатися сферами оборони та військового будівництва, а також охорони громадського порядку. 

Передбачені законом норми будуть діяти на період встановлення карантину (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його скасування. 

Для чого потрібні такі зміни до закону? Народні депутати, які є авторами законопроєкту, пояснюють, що його метою є гармонізація законодавства з сучасними тактиками поширення епідемії коронавірусу.

Мовляв, проєкт закону розроблений з метою покращення якості та доступності медичної допомоги в умовах боротьби з коронавірусною хворобою.

Ситуація з коронавірусом в Україні: головне

  • Згідно з даними МОЗ, станом на 16 квітня в Україні на коронавірус захворіли 4 161 особа, 116 людей померли. Натомість 186 пацієнтів одужали.
  • 12 березня Україна ввела карантин, аби зупинити поширення коронавірусу. Він мав тривати до 3 квітня, але 25 березня уряд продовжив обмеження до 24 квітня.
  • У межах карантину Україна закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.
  • Закрили й усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе тощо. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки та страхові компанії.
  • 17 березня Верховна Рада посилила кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення карантину: штраф від 17 до 51 тисячі гривень, а також арешт на пів року, або позбавлення волі до 3 років.
  • З 18 березня повністю припинили міжміське пасажирське залізничне сполучення. Також закрили метро у Києві, Харкові та Дніпрі.
  • З 24 березня українцям заборонили здійснювати будь-які туристичні мандрівки, передусім літаками.
  • 25 березня Кабмін запровадив надзвичайну ситуацію по всій Україні.
  • 1 квітня уряд посилив карантинні обмеження: заборонили перебувати в громадських місцях без маски; відвідувати парки та зони відпочинку, окрім вигулу домашніх тварин; гуляти вулицями групами більше ніж по двох; проводити заходи групами більше ніж 10 людей. Також заборонили перебувати на вулицях дітям до 16 років без супроводу дорослих.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України