Авторські статті

На зустрічі з Ангелою Меркель опозиція планує обговорити шляхи уникнення кровопролиття в Україні та подолання економічної і політичної кризи

Лідери опозиції планують обговорити сьогодні з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель необхідність уникнути кровопролиття в Україні й зупинити політичну та економічну кризу.

Про це сказав голова Політради ВО “Батьківщина” Арсеній Яценюк журналістам в аеропорту перед відльотом до Берліна, де відбудеться його спільна з головою фракції УДАР Віталієм Кличком зустріч із канцлером ФРН Ангелою Меркель та представниками фракції ХДС/ХСС в Бундестазі.

Арсеній Яценюк висловив переконання, що європейські партнери можуть надати реальну підтримку Україні в умовах економічної та політичної кризи в державі.

Одне з вирішень, яке зараз є на столі, за його словами, – це “формування коаліційного уряду”: “Лише в тому випадку, якщо в нас буде новий надійний коаліційний уряд, західні партнери нададуть йому фінансову підтримку”.

“Уряд повинен відновити переговори з МВФ щодо нового кредиту, а також, звичайно, з нашими європейськими партнерами, щоб перезавантажити наші відносини з ЄС”, – наголосив Арсеній Яценюк.

Щодо політичної складової, він підкреслив, що Україна потребує всеохопних та термінових політичних реформ, зокрема, конституційної реформи, реформи в судовій системі, генпрокуратурі.

“Але головне для нас – уникнути кровопролиття та банкрутства держави, що може відбутися, якщо чинний президент робитиме кроки, які він робить останні три з половиною роки”, – підкреслив голова Політради “Батьківщини”.

“Необхідність уникнути кровопролиття й зупинити політичну та економічну кризу – це ключові меседжі, які ми хочемо донести до канцлера Меркель”, – сказав Арсеній Яценюк.

Відповідаючи на запитання журналіста стосовно подальших дій опозиції в парламенті, Арсеній Яценюк нагадав, що опозиція вимагає включити до порядку денного Верховної Ради спеціальний конституційний акт щодо тексту Конституції 2004 року.

“Коституційний суд не має законного права відміняти Конституцію, і немає жодного акту, який повертає Конституцію 1996 року”, – зазначив він.

“Наша ключова вимога – відновлення балансу влад в Україні,  відновлення конституційного ладу та повернення до тексту Конституції 2004 року”, – підкреслив він.

Арсеній Яценюк ще раз наголосив, що йдеться про повернення до тексту Конституції 2004 року: “Не йдеться про зміни до Конституції. Адже ми переконані, що для того, аби мати нову Конституцію, в Україні необхідно почати всеоохопний та довготривалий процес змін до Основного закону”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України