Авторські статтіНовини

На Землі 100 мільйонів років тому жили оси без крил

Унікальна оса, не має крил, але з можливістю вжалити, була знайдена в старому шматку бурштину, який датований 100 мільйонів років назад. Самка комахи, як вважають, повзала по землі біля основи дерев, шукаючи інших комах і місце, щоб відкласти яйця.

Істота формує нове сімейство перетинчастокрилих, які включають бджіл і шершнів, і була знайдена в долині Хуканг в М’янмі. Названа Aptenoperissus burmanicus, це єдиний відомий зразок. У той час як вона не могла літати, вона мала сильні ноги, що означає, що ця оса вміла стрибати.

Результати були представлені в журналі Cretaceous Research вченими з Росії, Англії і США. Джордж Пойнар, почесний професор в коледжі науки в Університеті штату Орегон і співавтор роботи: “Коли я вперше подивився на цю комаху, я поняття не мав, що це було. Ми змогли побачити, що вона жорстка і міцна, і може боляче вкусити. Нам, в кінцевому рахунку, довелося створити нову сім’я ю для неї, тому що вона просто не вписується ніде. І коли вона померла, це створило еволюційний тупик для цієї родини”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України