На Землі 100 мільйонів років тому жили оси без крил

Унікальна оса, не має крил, але з можливістю вжалити, була знайдена в старому шматку бурштину, який датований 100 мільйонів років назад. Самка комахи, як вважають, повзала по землі біля основи дерев, шукаючи інших комах і місце, щоб відкласти яйця.

Істота формує нове сімейство перетинчастокрилих, які включають бджіл і шершнів, і була знайдена в долині Хуканг в М’янмі. Названа Aptenoperissus burmanicus, це єдиний відомий зразок. У той час як вона не могла літати, вона мала сильні ноги, що означає, що ця оса вміла стрибати.

Результати були представлені в журналі Cretaceous Research вченими з Росії, Англії і США. Джордж Пойнар, почесний професор в коледжі науки в Університеті штату Орегон і співавтор роботи: “Коли я вперше подивився на цю комаху, я поняття не мав, що це було. Ми змогли побачити, що вона жорстка і міцна, і може боляче вкусити. Нам, в кінцевому рахунку, довелося створити нову сім’я ю для неї, тому що вона просто не вписується ніде. І коли вона померла, це створило еволюційний тупик для цієї родини”.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh